KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowa umowa PZPS z Orlenem. Skorzysta na niej nie tylko kadra mistrzów świata

Polski Związek Piłki Siatkowej zawarł nową umowę z sponsorską z PKN Orlen, obowiązującą do 2022 roku. Koncern ma wesprzeć także siatkarką młodzież i program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

- Ogromne zainteresowanie Polaków siatkówką nie pojawiło się znikąd. To sport w którym odnosimy największe sukcesy. Cieszy mnie, że jako PKN ORLEN wspieramy tę, emocjonującą do ostatnich sekund meczu, dyscyplinę sportową. Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym ORLEN-u, traktujemy również jako dobrą inwestycję. Dlatego przedłużając umowę rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

- Jestem bardzo dumny, że partnerem Polskiej Siatkówki pozostaje największy w Polsce i wiodący w Europie koncern paliwowy. Z całego serca dziękuję Danielowi Obajtkowi - prezesowi PKN ORLEN S.A. za wolę przedłużenia naszej współpracy. Dziękuję również całemu zespołowi, który pracował nad treścią umowy zarówno ze strony PKN ORLEN, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny za całokształt pracy jaką wykonaliście do tej pory i wszystkie działania jakich podejmiemy się razem w najbliższych latach. Wiem, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla naszej dyscypliny - dodał Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W ramach umowy, zawartej do 2022 roku PKN ORLEN po raz pierwszy zaangażuje się w projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami. Zakłada ona rozwój tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym, i mogą stać się najlepszymi zawodnikami polskiej kadry narodowej. W programie udział bierze ok. 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach na terenie całego kraju.

PKN ORLEN od blisko dekady zaangażowany jest w rozwój polskiej siatkówki. Wspiera reprezentację Polski w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, co przekłada się na sukcesy sportowe. Męska reprezentacja Polski obroniła w 2018 roku tytuł mistrza świata w piłce siatkowej oraz zajęła 5. miejsce w turnieju Ligi Narodów, a reprezentacja kobiet kilka cennych zwycięstw ze znakomitymi rywalkami. Z kolei w siatkówce plażowej aż dwa duety męskie stanęły na podium finałów Pucharu Świata World Tour i zajmują miejsca w pierwszej szóstce światowego rankingu FIVB.

ZOBACZ WIDEO Sebastian Mila o odejściu Piszczka: "Mam nadzieję, że uda się go zastąpić"

Czy polska siatkówka skorzysta na nowej umowie PZPS z PKN Orlen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×