I liga kobiet: dąbrowski MKS na szczycie tabeli

W ostatniej kolejce pierwszej ligi siatkarek nie brakowało ciekawych spotkań i zaskakujących wyników. MKS Dąbrowa Górnicza skorzystał z potknięcia Enei Energentyka Poznań i objął pozycję lidera rozgrywek.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze Materiały prasowe / Daniel Szer / fotoszer.pl / Na zdjęciu: siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze
Wisła Warszawa miała prawo być z siebie dumna po ostatnim spotkaniu z jednym z ligowych faworytów. Trudno o lepszy przykład prawdziwości słynnego siatkarskiego przysłowia, które wyjaśnia, co czeka zespół, który nie potrafi wygrać 3:0. Enea Energetyk Poznań bez problemu wygrał dwa pierwsze sety i pewnie miała w planach szybkie dopełnienie formalności. Gospodynie jednak na to nie pozwoliły.

Siatkarki Ewy Cabajewskiej najpierw wygrały wojnę nerwów w trzeciej partii, wygranej 27:25, potem sprawnie doprowadziły do wyrównania, a w tie-breaku prowadziły od początku do końca. Wygrywając 15:9, sprawiły największą niespodziankę tej kolejki.

Porażkę Wielkopolanek wykorzystał MKS Dąbrowa Górnicza, który otrząsnął się po przegranym secie z Jokerem Mekro Energoremont Świecie i wygrał ósme spotkanie z rzędu. Jest to druga najdłuższa seria zwycięstw w tym sezonie pierwszej ligi, lepsze były tylko opolanki z 11 wygranymi. Kolejne świetne spotkanie rozegrała Aleksandra Lipska, autorka 27 punktów, zaś po stronie Jokera najlepiej spisała się Oliwia Sieradzka (19 pkt). Dąbrowianki awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, ale muszą mieć się na baczności, bo mają tylko punkt przewagi nad drużyną z Poznania.

W innym ciekawym starciu 22. kolejki Budowlani Toruń pod wodzą Mirosława Zawieracza mieli szansę na pokonanie akademickiego zespołu z Gliwic za trzy punkty, ale musieli zadowolić się dwoma punktami wywalczonymi po wymagającym tie-breaku. AZS Uni Opole pokonał w czterech setach klub z Krosna, poza tym obyło się bez niespodzianek w Wieliczce, Włocławku i Mielcu.

Wyniki 22. kolejki I ligi kobiet:

7R Solna Wieliczka - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:19, 25:16)

Wisła Warszawa - Enea Energetyk Poznań 3:2 (19:25, 16:25, 27:25,25:22, 15:9)

WTS KDBS Bank Włocławek - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

MKS Dąbrowa Górnicza - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 30:28)

Budowlani Toruń - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:16, 25:15, 24:26, 23:25, 15:13)

AZS Uni Opole - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:1 (25:22, 31:33, 25:14, 25:19)

UKS Szóstka Mielec - BlueSoft Mazovia Warszawa 0:3 (20:25, 32:34, 19:25)