Liga Mistrzów: Cucine Lube Civitanova wciąż bez straty seta w grupie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Cucine Lube Civitanova nie zwalnia tempa w Lidze Mistrzów 2018/2019. Tym razem włoski zespół rozprawił się przed własną publicznością z VK ČEZ Karlovarsko (3:0), odnosząc swój czwarty triumf w rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
siatkarze Cucine Lube Civitanova WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova
Czwartkowa konfrontacja miała być dla naszpikowanego gwiazdami Cucine Lube spacerkiem i taka też była. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego zwyciężyli w trzech setach (kolejno do 16, 18 oraz 14) i już nikt nie powinien im odebrać awansu do kolejnego etapu LM.

Gospodarze dali gościom z Czech lekcję siatkówki, będąc lepszym we wszystkich elementach: począwszy od bloku (6:5), poprzez zagrywkę (7:2), po atak (61 proc. 35 proc.), w którym widoczna była kolosalna różnica pomiędzy obydwoma ekipami.

Zawodników z Włoch do tego efektownego zwycięstwa poprowadził Joandry Leal, który zapisał na swoim koncie 16 punktów, kończąc 55 procent swoich akcji w ofensywie.

Natomiast zaledwie 3 "oczka" dla przyjezdnych wywalczył Łukasz Wiese (były zawodnik między innymi ONICO Warszawa), który atakował na poziomie 23 procent.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. B:

Cucine Lube Civitanova - VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:18, 25:14)

Cucine Lube Civitanova: Sokołow, Kovar, Diamantini, Leal, Simon, Rezende, Balaso (libero) oraz Massari, Cantagalli, D'Hulst.

VK ČEZ Karlovarsko: Patocka, Vasina, O'Dea, Van Haarlem, Rejlek, Wiese, Pfeffer (libero) oraz Zmrhal, Dzavoronok, Penrose, Hudecek.

Tabela gr. B Ligi Mistrzów:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Cucine Lube Civitanova 4 4-0 12:0 12
2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 2-2 7:7 6
3. Azimut Modena 4 2-2 7:7 6
4. VK ČEZ Karlovarsko 4 0-4 0:12 0

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Czy Cucine Lube Civitanova wygra grupę B Ligi Mistrzów 2018/2019 bez straty seta?