Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon - Savino Del Bene: niespodzianki nie było. Łodzianki z trzecią porażką na koncie

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon we własnej hali przegrał z zespołem z włoskiej Serie A, Savino Del Bene Scandicci 0:3. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana 18-letnia atakująca, Isabelle Haak.

Beata Kacperska
mecz ŁKS Commercecon Łódź - Savino del Bene Scandicci z Ligi Mistrzyń 2018/2019 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: mecz ŁKS Commercecon Łódź - Savino del Bene Scandicci z Ligi Mistrzyń 2018/2019
Trener Michal Masek nieco zaskoczył wyjściowym składem. Od pierwszych piłek w szeregach ŁKS-u Commercecon Łódź za rozegranie odpowiedzialna była powracająca po kilkumiesięcznej przerwie do gry Lucie Muhlsteinova, która zastąpiła zmagającą się z przeziębieniem Martę Wójcik. Na przyjęciu w podstawowej "szóstce" zamiast Aleksandry Wójcik wyszła bardzo dobrze spisująca się w ostatnich meczach Daria Szczyrba.

Pierwsza odsłona rywalizacji zdecydowanie mogła podobać się kibicom, którzy mieli okazję obserwować wyrównaną walkę. Od początku gospodynie nie pozwalały rywalkom odskoczyć, prezentując solidną grę (11:11). W dalszej części seta włoska ekipa skutecznie poruszyła jednak defensywę ŁKS-u kąśliwymi serwisami. Łodzianki miały poważne problemy z przyjęciem, co uniemożliwiało wyprowadzenie ataku (11:15).

Bohaterki z dołu tabeli. Punkty, bloki, asy 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Podopieczne trenera Maska nie poddawały się i szybko doprowadziły do remisu. Duża w tym zasługa Darii Szczyrby, która punktowała w ataku z lewego skrzydła. Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrały doświadczone zawodniczki Savino Del Bene Scandicci. Błąd w przyjęciu Regiane Bidias zakończył partię rozpoczynającą mecz, którą łodzianki przegrały 21:25.

W drugim secie przewaga zespołu z Włoch była już wyraźniejsza. Chociaż na początku Szczyrba i Bociek radziły sobie całkiem dobrze w elementach ofensywnych, to ekipa Savino Del Bene miała zdecydowanie większą siłę uderzenia. Przez to szybko wypracowała przewagę (13:7). Kilka efektownych akcji ze środka zaprezentowała Jovana Stevanović, a w ataku niezawodna wciąż była 19-letnia Isabelle Haak.

Łodzianki nie poddawały się jednak, ambitnie walcząc z mocnym rywalem. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Daria Szczyrba, łodzianki zdobyły kilka punktów w serii, dzięki czemu zminimalizowały stratę (17:19). Ostatecznie końcówkę spokojniej oraz efektywniej rozegrały przyjezdne i to one wygrały drugą odsłonę spotkania 25:22.

Emocji i walki nie brakowało także w kolejnym secie, zwłaszcza na początku. ŁKS Commercecon grał ambitnie w obronie, a ciekawe zagrywki zaprezentowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Tym samym gospodynie nie pozwalały odskoczyć rywalowi (9:9). Po stronie Savino Del Bene wciąż niezwykle skuteczna w ataku ze skrzydeł była jednak szwedzka atakująca, Isabelle Haak. Włoska ekipa wyszła na prowadzenie (17:12), które utrzymała do końca partii. Spotkanie zakończył autowy atak Bidias. Scandicci zwyciężyło w trzeciej odsłonie meczu 25:17, a w całym pojedynku 3:0.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń:

ŁKS Commercecon Łódź - Savino Del Bene Scandicci 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Muhlsteinova, Bidias, Szczyrba, Bociek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Strasz (libero).

Savino Del Bene Scandicci: Malinov, Ferreira Da Silva, Haak, Stevanović, Bosetti, Vasilewa, Merlo (libero) oraz Bisconti.

MVP: Isabelle Haak (Savino Del Bene Scandicci)

Czy Daria Szczyrba utrzyma pozycję w wyjściowym składzie ŁKS-u Commercecon Łódź?