Liga Siatkówki Kobiet: ekspresowa wymiana w Pile. Enea PTPS bez litości dla KSZO

W pierwszym meczu 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Enea PTPS Piła zmiotła z parkietu KSZO Ostrowiec. Gospodynie pokonały przyjezdne ze świętokrzyskiego 3:0 w niespełna godzinę, dopuszczając się efektownej wygranej 25:8 w drugim secie.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarki Enea PTPS-u Piła Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła
Podopieczne Frantiska  Bockay'a nie będą mieć dobrych wspomnień z tegorocznej wyprawy do Piły. Siatkarki KSZO odbiły się jak od ściany od Enea PTPS-u Piła.

Zajmujące ostatnią pozycję w lidze zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie były w stanie w ogóle nawiązać rywalizacji z gospodyniami w dwóch pierwszych setach. Przegrywały przede wszystkim w ofensywie. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii atakowały z marną 30 proc. skutecznością, brakowało po ich stronie liderki. Początkowo do tego miana aspirowała Koleta Łyszkiewicz, jednak serwisy gospodyń skutecznie ją wyeliminowały z gry na skrzydłach.

MKS Będzin kończy sezon w kiepskim nastroju. "My przegraliśmy sezon, kibice wygrali"

W efekcie ekipa przyjezdna zdobyła w dwóch setach zaledwie 21 punktów. Enea PTPS w ogóle nie dopuszczała rywalek do gry. Dopiero w trzeciej odsłonie pilanki spuściły z tonu, jednak przeciągnęły szale zwycięstwa na swoją stronę blokiem.

Gwiazdą rywalizacji okazała się Marharita Azizowa. Atakująca z powodzeniem prowadziła pilska ofensywę. Punktowała z 70 proc. skutecznością na siatce, natomiast zza linii 9. metra sprawiała najwięcej kłopotów rywalkom. Łącznie zainkasowała 22 "oczka" i statuetkę MVP.

Był to ostatni mecz obu drużyn w fazie zasadniczej tegorocznego sezonu. Choć 22. kolejka dopiero się rozpoczęła, wszystko wskazuje na to, że sobotni zwycięzca Enea PTPS zajmie 9. lokatę na koniec rundy, natomiast KSZO nie odbije się od dna tabeli.

PlusLiga: emocje jak na rybach, bardzo pewne zwycięstwo Cerradu Czarnych z Treflem