PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów w trakcie rozbiórki. Thibault Rossard kolejnym zawodnikiem, który żegna się z klubem

Dla Asseco Resovii miniony sezon był jednym z najgorszych w historii występów w PlusLidze. Ekipa z Podkarpacia uplasowała się na siódmej pozycji. W obliczu niezadowalającego wyniku, zarząd klubu zdecydował się na kadrową rewolucję.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Thibault Rossard WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Thibault Rossard
Jednym z graczy, który po sezonie zdecydował się zakończyć współpracę z Pasami, jest Thibault Rossard. Francuz siatkarską karierę rozpoczynał w Spacer's de Toulouse, skąd przeniósł się do Arago de Sete. Dobre występy we francuskiej lidze zaowocowały nagrodą dla najlepszego gracza sezonu zasadniczego według "L’Equipe" i powołaniem do reprezentacji Francji. W 2016 roku Rossard przeniósł się do Asseco Resovii. Siatkarz w trakcie trzech sezonów spędzonych w pasiaku zagrał w 84 meczach, w których zdobył 1124 punkty.

- W Rzeszowie mogliśmy obserwować, jak Tibo się rozwijał, zarówno jako zawodnik, ale także jako człowiek. Jego technika indywidualna, zaangażowanie i determinacja niejednokrotnie poprowadziły nasz zespół do zwycięstwa. Dziękujemy, że godnie reprezentowałeś barwy naszego zespołu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój Twojej kariery - zarówno w nowym klubie, jak i reprezentacji - powiedział prezes zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak na łamach oficjalnej strony klubowej.

Tomas Rousseaux wyszedł przed szereg. Sam ogłosił swój transfer do Asseco Resovii Rzeszów

Warto podkreślić, że reprezentant Les Bleus jest kolejnym graczem, który w ostatnich dniach oficjalnie pożegnał się z podkarpackim zespołem. Przed kilkoma dniami klub z Rzeszowa poinformował, że nie zamierza kontynuować współpracy z Mateuszem Masłowskim i Dawidem Dryją.

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Łukasz Perłowski już nie pogra. Legenda Asseco Resovii kończy siatkarską karierę

- Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w Pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuję wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie. Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery -  przyznał Ignaczak.

Czy Asseco Resovię Rzeszów, można uznać za największe rozczarowanie sezonu 2018/2019 PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×