Ślepsk Suwałki i Wisła Warszawa dopuszczone do PLS. Ale muszą spełnić warunki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwer Kobus / Na zdjęciu: siatkarze Ślepsk Suwałki
WP SportoweFakty / Oliwer Kobus / Na zdjęciu: siatkarze Ślepsk Suwałki
zdjęcie autora artykułu

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki SA podjęła decyzję w sprawie przyjęcia MKS Malow Ślepsk Suwałki i Wisły Warszawa do siatkarskiej ekstraklasy. Kluby muszą do końca lipca spełnić warunki postawione przez spółkę.

Dla MKS-u Malow Ślepsk Suwałki i Wisły Warszawa kluczową datą jest 31 lipca 2019 roku. Do tego dnia zwycięzca I ligi siatkarzy w sezonie 2018/2019 musi przekształcić klub w spółkę akcyjną lub spółkę z o.o., natomiast stołeczny klub musi poczekać na pozytywną weryfikację komisji licencyjnej PZPS.

Transfery w PlusLidze: Dustin Watten wraca do Polski, zawiercianie przedłużają umowy

Audyt przeprowadzony przez firmę Deloitte, przez który musi przejść każdy klub ubiegający się o miejsce w PlusLidze lub Lidze Siatkówki Kobiet, wykazał braki i niedociągnięcia Wisły Warszawa, które klub musi nadrobić w ciągu najbliższych tygodni.

Klub z Suwałk wywalczył prawo ubiegania się o miejsce w PlusLidze, pokonując w finale pierwszej ligi siatkarzy Stal Nysę. Zwycięzcą zaplecza LSK został Joker Mekro Energoremont Świecie, ale klub zdecydował się nie aplikować do wyższej klasy rozgrywkowej. Skorzystał z tego drugi finalista pierwszej ligi siatkarek, Wisła Warszawa, która zgłosiła akces do Ligi Siatkówki Kobiet.

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Pełna treść komunikatu rady nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki:

"Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki SA podjęła uchwały w sprawie dopuszczenia do udziału w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej mężczyzn klubu prowadzonego przez stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy "Ślepsk" Suwałki oraz do udziału w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej kobiet klubu prowadzonego przez Wisła Warszawa Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.

Dopuszczenie klubu prowadzonego przez Ślepsk Suwałki do rozgrywek PlusLigi następuje pod warunkiem zawiązania spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (a później przedstawienia zarządowi PLS stosownych umów pomiędzy Ślepskiem Suwałki a Spółką), w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 roku.

Dopuszczenie klubu prowadzonego przez Wisłę Warszawa Spółka Akcyjna do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet następuje pod warunkiem pozytywnej weryfikacji klubu przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 roku.

- W przypadku Wisły Warszawa, po stanowczych deklaracjach Zarządu tej Spółki, iż wszelkie niedociągnięcia wskazane w audycie firmy Deloitte zostaną szybko usunięte, Rada Nadzorcza PLS postanowiła warunkowo dopuścić klub do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi Andrzej Gołaszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PLS SA.

Liga Narodów Kobiet. Dominikana lepsza od Korei Południowej

- Dopuszczenie pod warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej oznacza, iż w praktyce klub otrzymał dodatkowy czas (ponad miesiąc) na uregulowanie wszystkich braków wymienionych w raporcie Deloitte. Kierowaliśmy się dobrem kobiecej siatkówki wierząc, iż Zarząd Spółki Wisła Warszawa, zyskując dodatkowy czas, będzie w stanie spełnić wymogi i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Siatkówki Kobiet. Musi jednak spełnić warunki wpisane w naszej uchwale w nieprzekraczalnym terminie 31 lipca 2019 roku - dodaje przewodniczący".

Źródło artykułu: