Final Six Ligi Narodów. Iran - Polska. Vital Heynen wściekł się na sędziego. Była czerwona kartka

Vital Heynen nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra w meczu Iran - Polska i po gestykulacjach obejrzał czerwoną kartkę. Podobna sytuacja miała miejsce podczas pierwszego grupowego meczu turnieju finałowego Final Six z Brazylią.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen
Zamieszanie miało miejsce w połowie II seta. Przy stanie 11:13 dla Polaków Vital Heynen długo i wyraźnie prosił o challenge, jednak sędzia do końca mógł zrozumieć selekcjonera reprezentacji. Pojawiły się złość, nerwy i w efekcie czerwona kartka, która oznaczała dodatkowy punkt dla rywali.

Co ciekawe, ostatecznie sędzia zarządził challenge, by sprawdzić czy po ataku Irańczyka piłka wylądowała w polu. Wylądowała i zrobił się remis 13:13. Czerwona kartka nie podcięła jednak skrzydeł Polakom - co więcej nasi zawodnicy zaczęli grać jeszcze lepiej. Zdobyli 4 punkty z rzędu, seta wygrali do 18, a mecz 3:1.

Heynen czerwoną kartkę dostał również w pierwszym grupowym meczu z Brazylią, co również korzystnie podziałało na jego graczy. Polacy wygrali z faworyzowanym rywalem 3:2.

Po dwóch zwycięstwach nasi reprezentanci mają zapewnione pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów, które odbędą się w sobotę. Na razie nie wiadomo, czy na ławce trenerskiej zasiądzie Heynen, który wystosował oficjalną prośbę do FIVB o przebukowanie biletu na piątek (więcej TUTAJ).

Czy Vital Heynen zasłużył na czerwoną kartkę?