Mistrzostwa świata kobiet U-20. Polska rozpoczęła turniej od mocnego uderzenia

Pierwszym przeciwnikiem Polek w mistrzostwach świata U-20 był Egipt. Biało-Czerwone juniorki nie miały problemu z odniesieniem zwycięstwa 3:0.

mecz Polska - Egipt na MŚ U-20 w Meksyku Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Polska - Egipt na MŚ U-20 w Meksyku
Polki musiały poczekać na swoje pięć minut w meksykańskim Leonie ponad godzinę dłużej niż zakładał harmonogram. Pozostało im uzbroić się w cierpliwość. Samo spotkanie z Egipcjankami nie zapowiadało się na długie i takie nie było. Biało-Czerwone były faworytkami. Afrykańskie zespoły są stałymi uczestnikami i stałymi dostarczycielami punktów w takich imprezach.

Drużyna prowadzona przez Waldemara Kawkę sprawnie zdobywała przewagę w setach. W pierwszym było po kilku minutach 7:3, w drugim 6:2. Pozostało kontrolować sytuację na boisku. Polki zwyciężały kolejno 25:17, 25:14, a na koniec demolki 25:11.

Zapracowanymi atakującymi były Julia Orzoł (12/22) i Oliwia Bałuk (3/16). Zdecydowanie częściej wykorzystywała swoje szanse ta pierwsza i zdobyła najwięcej 15 punktów. Pod względem skuteczności brylowała liderka zespołu Zuzanna Górecka (8/14), która na dodatek postraszyła rywalki czterema asami serwisowymi. Szansę pokazania się dostały rezerwowe, w drugim secie Adrianna Rybak zastąpiła Klaudię Laskowską, później nastąpiła zmiana powrotna. Rotacje nie przeszkodziły w zgarnięciu kompletu punktów, a przeciwnie, drużyna Kawki dominowała coraz bardziej.

W sobotę o godzinie 22 czasu polskiego mecz z Chinkami, które w pierwszym dniu mistrzostw świata przegrały 2:3 z Peru.

Polska - Egipt 3:0 (25:17, 25:14, 25:11)

Polska: Centka, Górecka, Baluk, Laskowska, Zaborowska, Orzoł, Jagła (libero) oraz Damaske, Rybak, Szlagowska, Szczotkiewicz, Mazur (libero)