MŚ U-21. Porażka Polski z Brazylią na inaugurację

Reprezentacja Polski przegrała na początku zmagań podczas mistrzostw świata U-21 w Bahrajnie. Prowadzona przez Michała Bąkiewicza drużyna musiała uznać wyższość Brazylii 1:3.

Dominika Pawlik
polscy juniorzy w meczu z Brazylią Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: polscy juniorzy w meczu z Brazylią
Reprezentanci Polski swój start na mundialu w Bahrajnie rozpoczęli od porażki. - Mieliśmy duże oczekiwania przed tym spotkaniem - mówił po przegranym meczu Remigiusz Kapica.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, początkowo przewagę mieli Polacy, ale końcówka należała już do ich rywali i to ich łupem padła premierowa odsłona. Biało-Czerwoni zdołali wyrównać stan meczu, ale trzeci i czwarty set odbyły się już pod dyktando Canarinhos.

- Początkowo graliśmy naprawdę dobrze, ale po drugiej odsłonie nie byliśmy już tak skoncentrowani. Brazylijczycy wykorzystali to, zaczęli lepiej zagrywać i atakować na skrzydłach - tłumaczył Michał Bąkiewicz.

- To pierwszy mecz. Przeanalizujemy naszą grę i w piątek zagramy lepiej - dodał.

Biało-Czerwoni w Bahrajnie zagrają jeszcze z Włochami i Kanadą. Do kolejnej fazy awansują dwie najlepsze ekipy z grupy.

Polska - Brazylia 1:3 (23:25, 25:23, 18:25, 19:25)

Polska: Nowak, Kapica, Rajsner, Poręba, Janikowski, Firszt, Szymura (libero) oraz Grygiel, Prokopczuk, Kosiba, Zawalski.

Brazylia: Victor, Edson, Lucas, Angellus, Guilherme, Rhendrick, Bruno (libero) oraz Gustavo, Welinton. ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"
Czy reprezentacja Polski U-21 wyjdzie z grupy?