Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Doskonała wiadomość dla kibiców siatkówki. Polska wśród kandydatów na organizatora mistrzostw Europy 2021

Europejska Konfederacja Siatkówki dokonała wyboru trzech z czterech współorganizatorów turnieju mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku. Niewykluczone, że do Estonii, Finlandii i Czech, jako główny gospodarz imprezy, dołączy Polska.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13) Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)

Informację na temat propozycji ze strony CEV, na antenie telewizji Polsat Sport, potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. W najbliższych dniach przedstawiciele siatkarskiej centrali mają pochylić się nad tą ofertą. Jeżeli nasi działacze nie zdecydują się gościć imprezy z udziałem najlepszych ekip Starego Kontynentu, zaszczyt ten prawdopodobnie przypadnie w udziale Niemcom. 

Jak podaje "Przegląd Sportowy", powołując się na informacje pozyskane od wysoko postawionego przedstawiciela CEV, przedstawiona propozycja jest bardzo atrakcyjna. Gdyby PZPS zdecydował się podjąć wyzwanie, w Polsce odbyłyby się bowiem nie tylko spotkania jednej z grup, ale także mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały oraz finał i mecz o trzecie miejsce. Nasz kraj stałaby się zatem głównym organizatorem mistrzostw, w których ponownie wystąpią 24 drużyny. 

Wątpliwości siatkarskiej centrali budzi jednak kwestia finansowa. Rok później Polska wraz z Holandią, będzie organizatorem siatkarskiego mundialu. W tej sytuacji rodzą się wątpliwości, czy uda się udźwignąć ciężar dwóch tak wielkich imprez w krótkim odstępie czasu.

W dotychczasowej historii nasz kraj dwukrotnie gościł turniej mistrzostw Europy siatkarzy. Po raz pierwszy w 2013 roku wspólnie z Danią. Cztery lata później Polska, już jako samodzielny gospodarz, była areną zmagań z udziałem najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Czytaj też:

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Serbowie zdominowali rankingi indywidualne. Wysokie miejsca Polaków

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Runda finałowa podreperowała frekwencję. Tłumy na meczach Polaków

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Vital Heynen podsumował turniej. Jego słowa dają do myślenia

Czy Polska powinna podjąć się organizacji turnieju Mistrzostw Europy 2021 siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×