Puchar Świata siatkarzy. Zobacz miejsce Polski po zwycięstwie nad Rosją (tabela)

Reprezentacja Polski zainkasowała kolejne zwycięstwo i dopisała punkty do tabeli Pucharu Świata. W pierwszym meczu w Hiroszimie Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Rosji (3:1).

Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Po sześciu kolejkach Biało-Czerwoni mają na koncie pięć zwycięstw (z Tunezją, Japonią, Argentyną, Włochami i Rosją) i jedną porażkę (z USA). Dzięki temu ciągle liczą się w walce o triumf w Pucharze Świata. Nadal niepokonani są Brazylijczycy, którzy w środę odnieśli kolejną wygraną, pokonując łatwo Argentynę.

Polacy już do końca pozostaną w Hiroszimie. W czwartek zmierzą się z Egiptem, a w piątek z Australią. Sobota będzie dniem przerwy.

Wszystkie reprezentacje w środę wróciły do gry po dwóch dniach przerwy. Wcześniej zespoły podzielone były na dwie grupy i rywalizowały w Fukuoce i Nagano.

2. Polska 6 5-1 15 16:6
3. USA 5 4-1 13 14:5
4. Japonia 5 3-2 9 10:7
5. Rosja 6 3-3 9 12:13
6. Włochy 6 3-3 8 10:11
7. Kanada 6 3-3 7 12:14
8. Egipt 6 2-4 7 10:14
9. Argentyna 6 2-4 6 10:15