Puchar Świata siatkarzy. Co to był za mecz! Zobacz skrót spotkania Polska - Brazylia

Reprezentacja Polski uległa w tie-breaku Brazylijczykom w 9. kolejce Pucharu Świata. Mecz ten stał na wysokim poziomie i było mnóstwo znakomitych akcji. Warto więc zobaczyć skrót tego spotkania.

Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Niedzielny mecz był najważniejszym dla reprezentacji Polski i tak naprawdę kluczowym dla losów zwycięstwa w Pucharze Świata. Brazylijczycy byli jedyną drużyną w stawce, która do tej pory nie zanotowała porażki. Tylko zwycięstwo Biało-Czerwonych otwierało furtkę na triumf w imprezie.

Tak się jednak nie stało. Po wygranej pierwszej partii w świetnym stylu, dwie kolejne sety padły łupem Brazylijczyków, ale po walce i dobrej grze z obu stron. W czwartym secie podopieczni Vitala Heynena znacznie się ożywili. Po znakomitym otwarciu, utrzymali przewagę i doszło do tie-breaka.

W tej części też było mnóstwo walki, ale ostatecznie lepiej w tym momencie spotkania zaprezentowali się Canarinhos i w efekcie wygrali starcie, inkasując dwa punkty do tabeli.

Teraz przed Polakami ostatnie dwie potyczki, przeciwnikami będą Kanadyjczycy oraz Irańczycy, a oba mecze rozpoczną się o godz. 5:30 polskiego czasu, kolejno w poniedziałek i wtorek.