Puchar Świata siatkarzy. Zwycięstwo bez not za styl. Zobacz skrót meczu Polska - Kanada (wideo)

Nie był to najpiękniejszy mecz, jeśli chodzi o styl, ale reprezentacja Polski pokonała Kanadę 3:0 i zainkasowała niezwykle istotne trzy punkty do tabeli Pucharu Świata siatkarzy.
Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Rywalizacja w Pucharze Świata nie zwalnia. Sobota była ostatnim dniem przerwy dla polskich siatkarzy. W niedzielę kadra Vitala Heynena przegrała po tie-breaku z Brazylią, co sprawiło, że szanse na wygraną zdecydowanie zmalały. Ciągle pozostała jednak walka o zachowanie drugiej lokaty.

Żeby tego dokonać, trzeba było w poniedziałek odprawić Kanadę. Rywale postawili ciężkie warunki, walka toczyła się punkt za punkt, dopiero w końcówce Polacy wypracowali sobie niewielką przewagę i utrzymali ją do końca.

-> Puchar Świata siatkarzy. Polska - Brazylia. Fantastyczna akcja w obronie Leona i Kubiaka. "Coś niesamowitego"

W drugiej partii to Kanadyjczycy przejęli inicjatywę i nawet odskoczyli na trzy punkty, wydawało się, że doprowadzą w meczu do wyrównania, ale ostatecznie Biało-Czerwoni wyszli z opresji.

Błędy, szarpana gra, serie zdobywanych punktów - tak wyglądał trzeci set, ale w sumie również cały mecz. Choć był to niezły, bo zwycięski, pojedynek zawodników, których do gry oddelegował Vital Heynen, z pewnością kibice widzieli już lepsze starcia podczas tegorocznego Pucharu Świata.

Czy reprezentacja Polski zakończy Puchar Świata na drugim miejscu?