Siatkówka. PlusLiga. Indykpol AZS - Cuprum. Brak stabilizacji problemem lubinian. Jakub Ziobrowski: To bolesna porażka

Początek sezonu nie jest imponujący w wykonaniu siatkarzy Cuprum Lubin. Środowa przegrana w Olsztynie (1:3) była dla nich już siódmą w PlusLidze. - To bolesna porażka. Wyglądaliśmy jak zupełnie inna drużyna - ocenił Jakub Ziobrowski.
Sebastian Zwiewka
Jakub Ziobrowski Materiały prasowe / Cuprum Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Jakub Ziobrowski

Cuprum Lubin wyprzedza w tabeli PlusLigi tylko BKS Visłę Bydgoszcz oraz MKS Będzin. Siatkarze Marcelo Fronckowiaka próbowali powiększyć swój dorobek punktowy w wyjazdowym starciu z Indykpolem AZS-em Olsztyn (1:3). Spuścili z tonu po pierwszym wygranym secie i wrócili do domu bez żadnej zdobyczy.

- Zastanawiamy się, co dzieje się z nami w kolejnych setach. To następny mecz, w którym wygrywamy pierwszą partię, a później wyglądamy jak zupełnie inna drużyna - stwierdził Jakub Ziobrowski.

Lubinianie mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i siedem porażek. Taki bilans pozwala im zajmować dopiero dwunaste miejsce. - To dla nas bolesna porażka, więc odczuwamy smutek. Musimy szukać wygranych i koncentrować się bardziej na naszej grze. Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu utrzymamy poziom przez cały czas - przyznał.

Szansa na przełamanie już w sobotę. Cuprum pojedzie na wyjazdowy mecz z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. - Nie przestraszymy się tego zespołu. Pokazywaliśmy w wielu spotkaniach, że potrafimy grać w siatkówkę. Musimy tylko ustabilizować swoją grę przez cały mecz, a nie tylko w jednym secie. Powalczymy tam o kolejne ligowe punkty - podsumował 22-letni atakujący.

Mecz w Suwałkach odbędzie się o godzinie 20:30. Zdecydowanym faworytem są gospodarze.