LSK. Gorzki powrót Alicii Ogoms na polskie parkiety

W piątek ogłoszono transfer Alicii Ogoms do BKS-u Stali Bielsko-Biała, a wieczorem mogła już wystąpić w przegranym 0:3 meczu Ligi Siatkówki Kobiet z Developresem SkyRes Rzeszów. To trzecia przygoda Kanadyjki z polską ekstraklasą.

Piotr Dobrowolski
Alicia Ogoms WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicia Ogoms
Bardzo szybko przebiegło załatwienie formalności związanych z transferem Alicii Ogoms do BKS-u Stali Bielsko-Biała. Wczesnym popołudniem w piątek klub poinformował o zakontraktowaniu Kanadyjki, by była ona gotowa jeszcze tego samego dnia do rywalizacji z Developresem SkyRes Rzeszów w spotkaniu siódmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Środkowa została wpisana do protokołu meczowego i pojawiła się na parkiecie w drugim secie. Została na nim na trzecią partię, ale nie pomogła odwrócić losów pojedynku. Jej nowa drużyna przegrała 0:3. 25-latka zdobyła dwa punkty, wykorzystując jedną z trzech posłanych do niej piłek w ataku. Ponadto postawiła szczelny blok.

To trzecia przygoda Ogoms z polską ekstraklasą. Wcześniej, w sezonie 2016/2017, występowała w Enei PTPS-ie Piła. Z kolei w poprzednich rozgrywkach broniła barw Energi MKS-u Kalisz.

W zespole z Bielska-Białej środkowa gra z numerem 5 na koszulce. Została sprowadzona w miejsce kontuzjowanej Eweliny Janickiej, którą czeka dłuższa przerwa. Kolejne spotkanie BKS Stal rozegra w najbliższą sobotę. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zmierzą się na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police (początek zawodów o godz. 18).

Czy Ogoms szybko wywalczy sobie miejsce w wyjściowej "szóstce" BKS-u Stali Bielsko-Biała?