LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wyraźnie lepszy w Pile

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz

Siatkarki Enei PTPS-u Piła i Banku Pocztowego Pałacu toczyły w poprzednich sezonach zacięte pojedynki. Tym razem drużyna z Bydgoszczy zwyciężyła przekonująco 3:0.

W Pile zmierzyły się sąsiadki z dolnej połowy tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Dziesiąta Enea PTPS Piła miała trzy punkty mniej niż Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Jedne i drugie miały możliwość poprawienia swojej sytuacji dzięki zwycięstwu w zaległym meczu. Skorzystał z niej Pałac.

Drużyny znają się dobrze. Piłę i Bydgoszcz dzieli mniej niż 100 kilometrów. Ich nieprzerwana rywalizacja trwa od poprzedniej dekady, a w poprzednich siedmiu spotkaniach nie padł wynik 3:0 dla żadnej ze stron. Padł we wtorek i było to małe zaskoczenie. W poprzednim sezonie kluby toczyły przecież pięciosetowe batalie.

Tym razem od początku zanosiło się na sprawną i szczęśliwą przeprawę dla bydgoszczanek, które wygrały pierwszego seta 25:20, a drugiego 25:22, choć przegrały w nim nawet pięć akcji z rzędu. Wypracowany w odpowiednim momencie kapitał wybaczał przestoje. Liderką Pałacu była Teresa Vanzurova, którą na miarę możliwości wspierały Marta Ziółkowska i Anna Stencel. Lepsza drużyna miała o 12 procent wyższą skuteczność w ataku.

Pilanki kilkakrotnie na przestrzeni meczu sprawiały wrażenie zespołu budzącego się, ale było to złudne. Enea PTPS Piła nie miała argumentów, żeby wygrać choćby seta. Nie pomogły jej również zmiany w składzie. W trzeciej partii zostały pokonane 18:25. Pojedynek zakończyła Vanzurova i podsumowała dobry występ jej i koleżanek z Bydgoszczy. Pozostało jej już wyłącznie odebrać nagrodę dla MVP.

Enea PTPS Piła - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

PTPS: Bolimowska, Słonecka, Urban, Bednarek, Ponikowska, Baran, Saad (libero) oraz Gawlak, Szubert, Kazała, Pawłowska (libero)

Pałac: Mazurek, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Vanzurova, Jagła (libero) oraz Balmas

MVP: Tereza Vanzurova (Pałac)

Czy Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zakończy sezon zasadniczy na wyższym miejscu w tabeli niż Enea PTPS Piła?