Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Prezes PZPS odpowiedział na apel Vitala Heynena. "Jeżeli będzie możliwość, będziemy rekomendować PLS skrócenie sezonu"

Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk, odpowiadając na apel selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena zapewnił, że związek będzie rekomendował PLS przychylenie się do prośby szkoleniowca, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Newspix / TEDI / Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

- Nic nie jest jeszcze przesądzane, ale musimy poczekać na rozwój sytuacji w europejskich pucharach. Jeśli pojawią się możliwości, jako PZPS będziemy rekomendować PLS-owi i klubom przychylenie się do prośby trenera Heynena, choć wiadomo już, że nie da się jej sprostać w pełni. Niezmiernie zależy nam na sukcesie w Tokio, ale musimy także pamiętać o pojęciu, jakim jest dobro całej Polskiej Siatkówki, o tym także, że nie zmienia się reguł w trakcie gry - a tak by to wyglądało, gdybyśmy zmusili PLS i kluby do zmiany reguł rozgrywek w trakcie ich trwania - powiedział Jacek Kasprzyk w wywiadzie opublikowanym na łamach serwisu pzps.pl.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej odpowiedział tym samym na apel Vitala Heynena, którego słowa z wywiadu udzielonego "Przeglądowi Sportowemu" wywołały burzę. - Skoro wszyscy mówią o medalu, to wszyscy powinni się w jakiś sposób poświęcić. Jeśli nikt nic nie zrobi, wyjdzie na to, że naszym największym rywalem nie będą przeciwnicy w Tokio, lecz cała polska siatkówka - mówił selekcjoner reprezentacji Polski. Zgody na skrócenie rozgrywek nie wyraził prezes PLS, Paweł Zagumny.

Siatkówka. Nowe zasady tworzenia rankingu FIVB. Reprezentacja Polski siatkarzy na pozycji wicelidera

Vital Heynen: Każdy z moich graczy chciałby zacząć sezon kadrowy od urlopu

Przedstawiciel siatkarskiej centrali uspokaja również, że nie ma mowy o jakimkolwiek konflikcie interesów pomiędzy klubami, przedstawicielami związku i sztabem szkoleniowym kadry Polski. Potwierdzeniem tego ma być niedawno spotkanie, z udziałem działaczy PZPS oraz trenera Biało-Czerwonych.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Michał Pol nie ma wątpliwości. Przed Piątkiem niesamowicie trudne chwile

- Należy się skupić na bardzo rzetelnym przygotowaniu do sezonu 2020, z priorytetem naturalnie na turniej olimpijski. W ostatnim tygodniu mieliśmy bardzo długą, wyczerpującą, szczegółową i konstruktywną rozmowę z Vitalem Heynenem, podczas której poruszyliśmy kwestie związane z pracą kadry w sezonie 2020. Uszczegółowiliśmy wiele kwestii logistycznych i terminarzowych. Najważniejsza jest jednak konkluzja z tej rozmowy: przyjęliśmy wszystkie zamierzenia przygotowań zaplanowane przez szkoleniowca, wstępny podział personalny grup zawodniczych oraz generalnie podzielamy jego ideę pracy z kadrą w sezonie olimpijskim - zapewnił Jacek Kasprzyk.

Czy władze PLS powinny przychylić się do apelu Vitala Heynena i skrócić sezon ligowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×