PlusLiga. Transfery. Sander zostaje, Włodarczyk odchodzi z Cerradu Enei Czarnych Radom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / wksczarni.pl / Na zdjęciu: Brenden Lee Sander
Materiały prasowe / wksczarni.pl / Na zdjęciu: Brenden Lee Sander
zdjęcie autora artykułu

Skład na zbliżający się sezon PlusLigi budują Cerrad Enea Czarni. W Radomiu pozostaje Brenden Lee Sander, jeden z najlepszych zawodników drużyny w minionych rozgrywkach. Z kolei odchodzi inny z przyjmujących, Wojciech Włodarczyk.

Wiadomo już, że w Cerradzie Enei Czarnych Radom nie zagrają w przyszłym sezonie Karol Butryn i Dejan Vincić. Jeden z najlepszych atakujących PlusLigi przeniesie się do Asseco Resovii Rzeszów, zaś rozgrywający będzie kontynuował karierę w VfB Friedrichshafen. Wcześniej umowy z Wojskowymi zdecydowali się przedłużyć wychowankowie, Michał Ostrowski Bartłomiej Grzechnik, a ważne kontrakty mieli: Mateusz Masłowski, Michał Kędzierski i Bartosz Firszt.

W weekend dowiedzieliśmy się, że w siódmej drużynie minionych rozgrywek nie będzie dalej występował Wojciech Włodarczyk. 29-latek zagrał w 23 meczach Czarnych, zdobywając łącznie 184 punkty. Dwukrotnie był wybierany MVP zawodów. Nieoficjalnie mówi się o tym, iż przyjmujący prowadzi rozmowy ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Z kolei umowę z radomskim klubem na kolejny sezon zdecydował się przedłużyć Brenden Lee Sander. - Rozmowy były długie, ale cieszymy się, że Brenden zostaje z nami - powiedział dla oficjalnej strony Wojskowych prezes, Wojciech Stępień. Przypomnijmy, że Amerykanin trafił do Czarnych w trakcie rozgrywek, zajmując miejsce kontuzjowanego Alena Sketa. Od razu stał się jednym z najlepszych zawodników radomskiego zespołu, zdobywając 150 punktów w czternastu meczach.

Skompletowany został sztab szkoleniowy Cerradu Enei Czarnych. Nie doszło w nim do żadnej zmiany. Pierwszym trenerem pozostanie Robert Prygiel, a jego asystentem - Dmitry Skoryy. Dla byłego reprezentanta Polski będzie to już siódmy sezon na stanowisku głównego opiekuna. Obowiązki fizjoterapeutki nadal będzie pełnić Aleksandra Skalska, trenera przygotowania motorycznego - Kuba Szyszka, zaś statystyka - Krzysztof Michalski.

Rewolucja w Jastrzębskim Węglu. Odeszło ośmiu zawodników i trener>>

PlusLiga. Transfery. Trefl Gdańsk. Nowe twarze już w przyszłym tygodniu? Trwają poszukiwania przyjmującego>>

ZOBACZ WIDEO: Tauron i LSK razem. "Idealnie wpisuje się to w naszą strategię"

Źródło artykułu: