Rewolucja w Jastrzębskim Węglu. Odeszło ośmiu zawodników i trener

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dawid Konarski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dawid Konarski
zdjęcie autora artykułu

W nowym sezonie siatkarscy kibice z Jastrzębia-Zdroju zobaczą nową drużynę. Jastrzębski Węgiel poinformował o wielkich zmianach w kadrze.

[tag=1805]

Jastrzębski Węgiel[/tag] oficjalnie poinformował, że nie przedłuży kontraktów, które wygasają wraz z końcem maja. Tym samym w niedzielę bez klubu zostało aż ośmiu siatkarzy. Wśród nich jest reprezentant Polski Dawid Konarski.

Z klubu odchodzą także Julien Lyneel, Christian Fromm, Piotr Hain, Paweł Rusek i Arturo Iglesias. Na tym zmiany się nie kończą, bo Jastrzębie-Zdrój opuszcza także trener Slobodan Kovac oraz fizjoterapeuta Rafał Majchrzak.

- Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować, każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele - mówi na oficjalnej stronie klubu prezes Adam Gorol.

W czerwcu Jastrzębski Węgiel ma ogłosić nazwiska nowych zawodników. Na razie w klubie pozostało sześciu zawodników. Ważne umowy mają Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki.

Siatkówka. Łukasz Kadziewicz pewny transferu Mariusza Wlazłego. Wskazał klub, do którego trafi >> Turniej Tauron Giganci Siatkówki znów w Kępnie. Tym razem w polskim gronie >>

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Źródło artykułu: