Agnieszka Bednarek kończy karierę!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Agnieszka Bednarek
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Agnieszka Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek, Agnieszka Bednarek, kończy karierę. Brązowa medalistka mistrzostw Europy, zdobywczyni Pucharu CEV i wielokrotna mistrzyni Polski występowała na parkietach przez ponad 15 lat.

Ponad 15 lat trwała kariera Agnieszki Bednarek. W tym czasie zanotowała 157 występów w reprezentacji Polski, sięgając po brązowy medal rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy w 2009 roku oraz srebrny krążek igrzysk europejskich sześć lat później.

Na arenie klubowej zdobyła siedem mistrzostw Ligi Siatkówki Kobiet, sześć z Grupą Azoty Chemikiem Police i jedno z Muszynianką Muszyna, w tym Puchar CEV z tym drugim klubem, a także siedem Pucharów Polski, sześć superpucharów oraz pięć srebrnych i dwa brązowe medale ekstraklasy.

- Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda - nie ukrywa 34-letnia, była już środkowa, w wypowiedzi dla oficjalnej strony Chemika Police. - Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce - dodaje.

Bednarek jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w polskiej siatkówce. Od 2013 roku występowała w Chemiku.

Koronawirus. Mistrzowie zaczynają pracę. Siatkarska reprezentacja Polski wolna od COVID-19>>

Nerwica i napady lęku. Malwina Smarzek-Godek szczerze o swoich problemach>>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rosjanie prowokują Cristiano Ronaldo

Źródło artykułu: