Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siatkówka. Reprezentacja Polski bezpieczna w Spale. Nie ma zagrożenia zmiany ośrodka

Reprezentacja Polski do 13 czerwca trenować będzie na zgrupowaniu w Spale. Pod koniec miesiąca Biało-Czerwoni wrócą do COS. Jak zapewnia dr Jarosław Krzywański, nie ma możliwości, by zamknąć ośrodek przed siatkarzami.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Centralny Ośrodek Sportu w Spale to miejsce treningów polskich siatkarzy, lekkoatletów i pięcioboistów. Choć w powiecie tomaszowskim liczba przypadków koronawirusa wynosi już 100, to sportowcy są bezpieczni. Zawodnicy przeszli testy na obecność koronawirusa i mogą spokojnie szlifować swoją formę.

Siatkarze jednak 13 czerwca wyjadą ze Spały, by wrócić tam 29 czerwca. Jak przyznał dr Jarosław Krzywański, który czuwa nad bezpieczeństwem zawodników trenujących w COS, reprezentanci Polski nie będą przechodzić ponownych badań.

- Wygląda na to, że testów nie będzie. Ustaliliśmy, że 15 czerwca to dzień, po którym już nie będziemy wymagali specjalnych procedur medycznych. Ale to się może zmienić, bo widzimy, że sytuacja jest wciąż dynamiczna - powiedział Krzywański w rozmowie z portalem sport.pl.

Krzywański zapewnił, że zawodnicy wyjeżdżający z COS, będą mogli wrócić do ośrodka na kolejne zgrupowania. Nikt nie planuje zamykania przed nimi drzwi. To dotyczy między innymi siatkarskiej kadry.

Brak przeprowadzenia testów nie oznacza, że COS bagatelizuje epidemię koronawirusa. - Przyjęliśmy założenie, że po 15 czerwca już nie będziemy testować. Również dlatego, że w COS-ach pojawia się coraz więcej sportowców i koszty byłyby ogromne. Na pewno wszystkim polskim sportowcom będącym w kadrach narodowych będziemy robić przeciwciała, badania serologiczne. Będziemy chcieli oszacować, ilu sportowców się zetknęło z wirusem, jak wyglądał problem naszego środowiska - dodał Krzywański.

Czytaj także:
Tauron Liga. Julia Szczurowska: Każdy, kto mnie zna, wie, że należę do zadziornych zawodniczek
Mateusz Bieniek przeszedł zabieg. Dwóch środkowych dołączyło do reprezentacji Polski w Spale

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×