World Tour: Polacy przegrywają w Klagenfurcie

Niemcy po raz kolejny goszczą najlepszych zawodników na świecie w siatkówce plażowej. W tej grupie znajduje się jedna polska para, która w czwartkowych zmaganiach doznała dwóch porażek, a co za tym idzie bardzo ograniczyła swój awans do kolejnej grupy.

Jacek Zieliński

Po udanych kwalifikacjach przyszła pora na pojedynki grupowe. Biało-czerwoni trafili do teoretycznie wyrównanej grupy O. Para Prudel/Fijałek rozegrała jak dotąd dwa mecze, które niestety przegrała.

W pierwszym pojedynku Polacy spotkali się z najwyżej w grupie rozstawionymi Niemcami: Klemperer/Koreng. Turniejowa szóstka dała Polakom do zrozumienia, że jeszcze długa droga przed nimi do czołówki światowej. Niemcy zagrali na tyle dobrze, by bez problemowo wygrać w dwóch setach do 18 i 14.

Ta porażka postawiła pod ścianą Fijałka i Prudla, którzy myśląc o awansie do dalszych rozgrywek w kolejnym meczu powinni ograć zawodników ze Stanów Zjednoczonych: Jennings/Fuerbringer. Najniżej w grupie rozstawieni Polacy od początku pierwszego seta pojedynku grali bardzo dobrze. Na piasku nie widać było różnicy, jaka jest w rankingu między obydwoma parami. W pierwszym secie wyrównana walka trwała prawie do końca. W końcówce mniej błędów popełnili Polacy i wygrali seta do 18. Druga odsłona to również dobra postawa biało-czerwonych. Rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Wszystko wskazywało na to, że uda się pokonać także w tym secie zawodników z Ameryki Północnej. Niestety, w morderczej walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowali rywale i to oni zwyciężając 31:29 doprowadzili do tie-breaka, w którym to już dosyć pewnie pokonali Polaków. Mecz trwał godzinę i siedemnaście minut i był najdłuższym w całej serii piątkowych pojedynków grupowych.

Ta porażka bardzo mocno skomplikowała sytuację Fijałka i Prudla, którzy aby awansować do następnej rundy muszą w piątek pewnie zwyciężyć Chińczyków i liczyć także, na zwycięstwo Klemperera/Korenga nad parą Jennings/Fuerbringer.

Kobiecy turniej jak na razie nie przynosi żadnych zaskakujących wyników. Do drugiej rundy zgodnie awansowały wszystkie pary z czołowej dziesiątki rankingu.

Wyniki grupy "polskiej"

Jennings/Fuerbringer USA [11] - Xu-J./L. Li CHN [22] 0-2 (19-21, 16-21)
Klemperer/Koreng GER [6] - Fijałek/Prudel POL [27] 2-0 (21-18, 21-14)

Jennings/Fuerbringer USA [11] - Fijałek/Prudel POL [27] 2-1 (18-21, 31-29, 15-10)
Klemperer/Koreng GER [6] - Xu-J./L. Li CHN [22] 2-0 (21-18, 21-17)