PlusLiga. Jastrzębski Węgiel pokonał MKS Będzin. Podopieczni Jakuba Bednaruka po raz kolejny bez punktu

W środę Jastrzębski Węgiel rozegrał zaległe spotkanie z MKS-em Będzin. Niespodzianki nie było i to zawodnicy prowadzeni przez Luke'a Reynoldsa odnieśli zwycięstwo u siebie. Przyjezdnych było stać tylko na wygranie drugiego seta.

Arkadiusz Dudziak
Jastrzębski Węgiel WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jastrzębski Węgiel
Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla niedawno wrócili po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. W niedzielę zmierzyli się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, lecz ulegli rywalom 1:3. Podopieczni Luke'a Reynoldsa plasują się jednak w czołówce tabeli.

Z kolei gracze MKS-u Będzin od kilku tygodni są czerwoną latarnią PlusLigi. Siatkarze prowadzeni przez Jakuba Bednaruka wygrali zaledwie 2 z 15 meczów w lidze. W swoim ostatnim spotkaniu ulegli Treflowi Gdańsk 0:3.

Jastrzębianie przystąpili do meczu w lekko zmienionym składzie, na boisko nie wyszli m.in. Jakub PopiwczakMohammed Al Hachdadi oraz Tomasz Fornal. Nie przeszkadzało im to, kapitalne zagrywki Jakuba Buckiego dały ekipie Luke'a Reynoldsa pokaźną zaliczkę (8:1). Będzinianie nie potrafili wygrywać akcji przy własnej zagrywce, co gospodarze wykorzystywali i bez żadnych problemów utrzymywali przewagę. Ich zwycięstwo przypieczętował atakiem Yacine Louati (25:17).

Druga partia miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale żaden z nich nie potrafił odskoczyć choćby na dwa punkty. Zmieniło się to po kiwce Rafała Szymury (17:15). Jastrzębianie popełniali wiele błędów w ofensywie, co dało będzinianom remis, a po chwili to goście wygrywali 21:19. Gospodarze mogli doprowadzić do gry na przewagi, lecz Szymura w ostatniej akcji seta skierował piłkę w aut (23:25).

To gospodarze lepiej weszli w kolejną odsłonę spotkania, dzięki świetnej postawie Buckiego wypracowali dwupunktową przewagę. Będzinianie jednak bardzo szybko wyrównali. Jastrzębianie ponownie odskoczyli na trzy "oczka" dzięki blokowi Michała Szalachy oraz zagrywkom Rafała Szymury. Podopieczni Jakuba Bednaruka wprawdzie obronili dwie piłki setowe, lecz trzeciej już nie zdołali. Seta zakończył niezawodny Jakub Bucki.

To jastrzębianie dobrze rozpoczęli kolejnego seta. Dzięki skuteczności w ofensywie oraz błędom rywali wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę. Kapitalne zagrywki Rafała Szymury oraz świetna postawa w kontrze pozwoliła siatkarzom prowadzonym przez Luke'a Reynoldsa powiększyć przewagę nad rywalami (19:10). Zawodnicy MKS-u nie byli już w stanie zerwać się do walki. Spotkanie zakończyła autowa zagrywka Michała Godlewskiego (25:14).

Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:1 (25:17, 23:25, 25:23, 25:14)

Jastrzębski: Louati, Bucki, Wiśniewski, Kampa, Gladyr, Szymura, Biniek (libero) oraz Gierżot, Szalacha, Cichosz-Dzyga, Popiwczak (libero)

MKS: Sobański, Kalembka, Veloso, Schmidt, Faryna, Ademar Santana, Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Gawryszewski, Ratajczak, Bobrowski, Godlewski, Teklak

MVP: Jakub Bucki (Jastrzębski Węgiel)