Trzecie zwycięstwo Bułgarii

Po dwóch nietypowych zwycięstwach w stosunku 4:0, reprezentacja Bułgarii ponownie pokonała siatkarzy tureckich. Ostatni sprawdzian przed zbliżającym się turniejem kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010, który odbędzie się w najbliższy weekend w Warnie, rozegrany został już w tradycyjny sposób - do trzech wygranych setów.

Bułgaria - Turcja 3:0 (26:24, 27:25, 25:15)

Ponownym sukcesem podopiecznych trenera Silvana Prandiego zakończył się trzeci pojedynek kontrolny z reprezentacją Turcji. Siatkarze znad Bosforu stawiali dzielny opór reprezentacji Bułgarii przez pierwsze dwa sety, które jednak przegrali, ale tylko na przewagi. W trzecim secie zeszło już powietrze z podopiecznych trenera Fausto Polidoriego i oddali go bez walki, przegrywając do 15. Najlepszym graczem spotkania był Władimir Nikołow, który zapisał na swoim koncie 15 punktów.