Michał Kubiak i Bartosz Kurek starli się w Japonii. Mecze były jednostronne

Po raz pierwszy w sezonie ligi japońskiej zmierzyli się Panasonic Panthers z Wolfdogs Nagoya. Drużyna z Michałem Kubiakiem w szeregach nie pozwoliła ekipie Bartosza Kurka wygrać ani jednego seta w dwóch meczach.

Michał Kubiak WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Panasonic Panthers odnieśli trzy zwycięstwa z Wolfdogs Nagoya od początku sezonu. Pod koniec 2020 roku pokonali przeciwnika w Pucharze Cesarza, a w lidze rozprawili się z nim po 3:0 w sobotę i w niedzielę. Dysponowali atutem własnej hali, byli w rytmie meczowym i wykorzystali te atuty.

Michał Kubiak jest podstawowym przyjmującym Panter. W pierwszym meczu zdobył 14 punktów, a w drugim 10. Między sobotą a niedzielą Wolfdogs znaleźli sposób na utrudnienie Kubiakowi atakowania, ale w odbiorze w obu dniach prezentował się na podobnym poziomie - minimum 50 procent pozytywnego przyjęcia.

Również Bartosz Kurek wykręcił lepsze indywidualne statystyki w sobotę. Atakował ze skutecznością 56 procent, a do 23 punktów zdobytych tym elementem dołożył blok i trzy asy serwisowe. W sumie więc 27 "oczek", a w niedzielę 18 przy 51 procentach skuteczności w ataku. Drużyna Kurka stawiała opór przeciwnikom, ale nie wydarła im ani jednego seta.

W tabeli prowadzą wygrywający mecz za meczem Suntory Sunbirds. Wygląda na to, że pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym mogą odebrać im już tylko Panasonic Panthers. Trzeci Wolfdogs Nagoya tracą 11 punktów do lidera i osiem do wicelidera. W marcu jeszcze dwa mecze drużyn Kubiaka i Kurka przeciwko sobie, a i niewykluczone, że zmierzą się w półfinale mistrzostw Japonii.

25. kolejka ligi japońskiej:

Panasonic Panthers - Wolfdogs Nagoya 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

JT Thunders - JTEKT Stings 1:3 (25:20, 21:25, 17:25, 21:25)

FC Tokio - Osaka Sakai 2:3 (25:17, 18:25, 25:19, 20:25, 14:16)

Oita Miyoshi - Suntory Sunbirds 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)

VC Nagano Tridents - Toray Arrows 1:3 (22:25, 41:43, 27:25, 27:29)

26. kolejka ligi japońskiej:

Panasonic Panthers - Wolfdogs Nagoya 3:0 (27:25, 25:18, 25:23)

JT Thunders - JTEKT Stings 1:3 (14:25, 21:25, 25:21, 19:25)

FC Tokio - Osaka Sakai 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:19)

Oita Miyoshi - Suntory Sunbirds 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)

10. Oita Miyoshi 26 9 20:75

Czytaj także: Aluron CMC Warta Zawiercie pierwszy w turnieju finałowym. Dostał się tam sprintem Czytaj także: Przekonujące wygrane zespołu Michała Kubiaka. Panasonic Panthers awansowali w tabeli

Czy Panasonic Panthers będą najlepsi w sezonie zasadniczym ligi japońskiej?