Bolesna lekcja na otwarcie sezonu. Wysoka porażka Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
zdjęcie autora artykułu

Od wysokiej porażki reprezentantki Polski rozpoczęły tegoroczny sezon. Zawodniczki dowodzone w Prościejowie przez Waldemara Kawkę gładko przegrały z Czeszkami 0:4. Szansę występu otrzymało sporo debiutantek.

Spotkaniem z Czeszkami reprezentantki Polski rozpoczęły tegoroczny sezon. Punktem kulminacyjnym będą mistrzostwa Europy, które zostaną przeprowadzone na przełomie sierpnia i września.

W Prościejowie, wraz z trenerem Waldemarem Kawką, pojawiło się 14 zawodniczek. W tym gronie znalazła się spora grupa debiutantek i siatkarek, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w kadrze.

- Chcemy sprawdzić na czym stoimy i co musimy poprawić. Każda z nas ma ogromną motywację do pracy, ponieważ "rywalizacja" na pozycjach jest naprawdę spora - mówiła przed tym spotkaniem Monika Fedusio w rozmowie z PZPS.

Jacek Nawrocki podkreślał natomiast, że w grupie, która weźmie udział w sparingach, jest sporo zawodniczek branych pod uwagę na zbliżającą się Ligę Narodów.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęło się dla Biało-Czerwonych, które prowadziły 11:6. W tym momencie boisko musiała opuścić Julia Nowicka, którą zastąpiła Martyna Łazowska. Gra się wyrównała, a po chwili to Czeszki doszły do głosu.

W drugiej partii miejscowe grały znacznie skuteczniej, natomiast Polki popełniały błędy techniczne, miały też problem z przyjęciem zagrywki.

Obie ekipy zdecydowały się rozegrać jeszcze czwartego seta, w którym ponownie górą były Czeszki. Jak podaje PZPS, rywalki Polek zaprezentowały bardziej poukładaną i urozmaiconą grę.

Czechy - Polska 4:0 (25:19, 25:15, 25:19, 25:18)

Polska: Nowicka, Drużkowska, Fedusio, Górecka, Centka, Gryka, Łysiak (libero) oraz Jagła (libero), Czyrniańska, Łazowska, Ziółkowska, Szlagowska, Damaske, Różański

Czytaj także:Oceniliśmy kluby Tauron Ligi. Nie zabrakło jedynkiFerhat Akbas szybko znalazł nową pracę. Przed nim duże wyzwanie

ZOBACZ WIDEO: Marlena Kowalewska: Jestem z nas bardzo dumna

Źródło artykułu: