Liga Narodów. Co za emocjonujący set w meczu Brazylia - Francja! Pierwsze zwycięstwo Argentyny

W czwartek rozpoczęła się druga seria spotkań w Lidze Narodów siatkarzy. W najciekawszym meczu Francuzi okazali się lepsi od Brazylijczyków. Zwycięstwa odniosły także reprezentacje Argentyny, Serbii oraz Iranu.

Arkadiusz Dudziak
reprezentacja Francji w siatkówce mężczyzn Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: reprezentacja Francji w siatkówce mężczyzn
Czwartą kolejkę spotkań rozpoczęło starcie Argentyny z Niemcami. To ekipa z Europy była delikatnym faworytem tego meczu, lecz siatkarze z Ameryki Południowej postawili się rywalom. Ostatecznie to oni okazali się lepsi po tie-breaku. Do zwycięstwa poprowadzili ich Federico Pereyra, który zdobył 22 punkty oraz Jan Martinez Franchi, który wywalczył 19 "oczek".

Wiele emocji dostarczyło także spotkanie Iranu z Kanadą. Podopieczni Władimira Alekny wprawdzie przegrali pierwszego seta, ale w kolejnych trzech odsłonach okazali się lepsi od przeciwników. Znakomite spotkanie zagrali środkowi reprezentacji Iranu. Seyed Mousavi oraz Masoud Gholami zdobyli łącznie 28 "oczek".

Rewelacja pierwszego weekendu w Lidze Narodów, reprezentacja Japonii zmierzyła się z kadrą Serbii. Zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni było stać jednak na wygranie tylko pierwszego seta. Ważną rolę w drużynie z Bałkanów odegrał powracający po przerwie Uros Kovacević, który wywalczył 22 punkty.

Najciekawiej zapowiadał się mecz pomiędzy Brazylią oraz Francją, jedynymi niepokonanymi drużynami w tym turnieju. Znakomity pierwszy set zakończył się wynikiem... 39:37 dla Francji. W pozostałych partiach Trójkolorowi też pokonali rywali i objęli prowadzenie w tabeli Ligi Narodów. Aż 20 punktów dla Francuzów w tym meczu zdobył Jean Patry.

Z kolei o 18:00 kolejne spotkanie zagrają Polacy. Ich przeciwnikami będą Australijczycy.