Liga Narodów: nie ma już niepokonanych. Zmiana lidera po poskromieniu Francji

Reprezentacja Francji rozegrała pięciosetowy mecz z Serbią. Długo zanosiło się na to, że przedłuży serię zwycięstw, ale ostatecznie została pokonana 2:3. W efekcie Trójkolorowi znaleźli się w tabeli Ligi Narodów za Słowenią oraz Brazylią.

siatkarze reprezentacji Serbii Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Serbii
Do piątku na pierwszym miejscu w tabeli Ligi Narodów była Francja, która odniosła komplet czterech zwycięstw i zgubiła punkt tylko w zakończonym tie-breakiem meczu z Niemcami. Tym razem przeciwnikiem lidera była Serbia, która nie zamierzała łatwo oddać pola. W pierwszym i drugim secie, w zaciętych starciach, lepsi byli jeszcze Trójkolorowi, ale nie odebrali przeciwnikowi z Bałkanów ochoty do walki. W dalszej fazie trwającego blisko trzy godziny meczu Serbia odwróciła wynik na 3:2 i została pierwszym pogromcą Francji.

Przed Trójkolorowymi znalazły się w tabeli reprezentacje Słowenii oraz Brazylii. Bilans obu to również cztery zwycięstwa oraz jedna porażka. W piątek nie miały problemu z gładkim ograniem 3:0 przeciwnika. Słowenia nie potrzebowała dużo czasu na wypunktowanie Argentyny, a Brazylia kontrolowała wydarzenia na boisku w rywalizacji z Japonią.

Do małej niespodzianki doszło w meczu Holandii z Niemcami. Pomarańczowi przystąpili do niego po czterech porażkach, sytuacja przeciwników w tabeli była znacznie lepsza. Zmobilizowana drużyna z Beneluksu zabrała się żwawo do walki o przełamanie i w pierwszym secie zwyciężyła z naszymi zachodnimi sąsiadami 25:18. Sytuacja na boisku zmieniała się kilkakrotnie zanim Holandia wygrała całe spotkanie 3:2.