Liga Narodów: Rosja pokazała Polakom sposób na przeciwnika

Rosjanie mieli tylko punkt przewagi w tabeli Ligi Narodów nad Amerykanami, ale w bezpośrednim pojedynku byli widocznie lepsi i wygrali 3:1. W piątek Polska zagra z USA, a w sobotę ze Sborną.

Rosjanie blokujący atak amerykańskiego siatkarza Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Rosjanie blokujący atak amerykańskiego siatkarza
Biało-Czerwoni powrócili do rywalizacji w Lidze Narodów zmobilizowani i zdemolowali 3:0 Australię. Byli faworytami i wywiązali się perfekcyjnie z tej roli. Było to przetarcie przed teoretycznie trudniejszymi wyzwaniami czekającymi w drugim tygodniu zmagań. Będą to pojedynki z reprezentantami USA oraz Rosji. W czwartek grali oni ze sobą.

Od pierwszych piłek zarysowała się przewaga Rosjan, którzy byli skuteczniejsi i wykorzystywali warunki fizyczne do blokowania przeciwników. W pierwszym secie zwyciężyli 25:22, w drugim 25:19. Reprezentanci USA odgryźli się w trzeciej partii, ale to wszystko, na co było ich stać w przeddzień meczu z Polakami. Rosjanie zamknęli pojedynek w czwartej rundzie i wygrali go 3:1.

Słowenia poszła za ciosem po zwycięstwie z Polską i bezkompromisowo rozprawiła się 3:0 z Holandią. Nie pozwoliła Pomarańczowym przebić się przez granicę 20 punktów w ani jednym secie i wcześnie zeszła z boiska zadowolona z trzeciej wygranej w Lidze Narodów. Największa przewaga Słoweńców zarysowała się w ataku, ale również w pozostałych elementach zdystansowali Holandię.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była potyczka Włoch i Bułgarii. Obie reprezentacje nie mogły pochwalić się dobrymi wynikami w pierwszym tygodniu Ligi Narodów, a ich siatkarze mieli o czym myśleć w dniach przerwy. Italia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i zwycięstwa w pierwszym secie, ale droga po zwycięstwo 3:2 była długa oraz skomplikowana. W tie-breaku gospodarze utrzymali wcześnie wypracowaną przewagę i odparli próby pościgu zespołu znad Morza Czarnego.