Liga Narodów: jest punkt więcej, ale i niedosyt. Zobacz tabelę po meczu Japonia - Polska

Jeden punkt dopisały polskie siatkarki do tabeli Ligi Narodów za mecz z reprezentacją Japonii. Biało-Czerwone przegrały po tie-breaku z drużyną z Kraju Kwitnącej Wiśni w dziewiątej kolejce turnieju.

Krzysztof Sędzicki
Mecz Polska - Turcja w Lidze Narodów Polki skaczą do bloku Materiały prasowe / FIVB / Mecz Polska - Turcja w Lidze Narodów. Polki skaczą do bloku
Polki zaczęły mecz obiecująco, bo wygrały dwa pierwsze sety pozwalając rywalkom zdobyć po 22 punkty w każdym z nich. Później jednak rywalki zaczęły dochodzić do głosu i odrabiać straty. Wygrały 25:22, a potem 25:23 i doprowadziły do tie-breaka. W nim po walce na przewagi to reprezentacja Japonii triumfowała 16:14 i 3:2 w całym meczu.

Była to szósta porażka reprezentacji Polski w tegorocznej Lidze Narodów. Polki po dziewięciu kolejkach zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Za wtorkowy mecz dopisały sobie jeden punkt i łącznie mają ich na koncie dziesięć.

Należy jednak pamiętać, że w rozgrywkach międzynarodowych o kolejności w tabeli decyduje najpierw liczba wygranych meczów. Dlatego będąca przed Biało-Czerwonymi Belgia mimo że ma 9 punktów na koncie, dzięki temu, że wygrała cztery spotkania, plasuje się wyżej.

Teraz zespół trenera Jacka Nawrockiego będzie miał trzy dni przerwy od meczów. W sobotę, 12 czerwca o 21:00, Polki zmierzą się z Brazylijkami.