Liga Narodów: Niemki sprawiły małego psikusa przed starciem z Polkami

Reprezentacja Niemiec będzie przeciwnikiem Polski na zakończenie czwartego tygodnia Ligi Narodów. W niedzielę zmierzyła się z Brazylią i co prawda przegrała 1:3, ale rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia.

reprezentantki Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Niemiec
Niemki najadły się trochę wstydu w sobotę, ponieważ jako pierwsze w rozgrywkach zostały pokonane przez ostatnią w tabeli Tajlandię. W niedzielę z kolei zaskoczyły zbyt rozluźnione wiceliderki z Brazylii i pokonały je 25:22 w pierwszym secie. Zanim faworytki zorientowały się w sytuacji, musiały odrabiać stratę do przeciwnika. Rozdrażnione Brazylijki zmobilizowały się, przejęły kontrolę nad wydarzeniami i wygrały ostatecznie 3:1.

Rosjanki nie miały litości dla Kanadyjek, które na pewnym etapie Ligi Narodów wyrastały na jej rewelację. Tym razem drużyna z Ameryki Północnej stanowiła tło dla przeciwnika i maksymalnie zdobyła 15 punktów w secie. Rosja wcześnie mogła zejść z boiska zadowolona ze zwycięstwa 3:0. Zniszczyła Kanadę serwisem, zdążyła w krótkim spotkaniu popisać się 10 asami serwisowymi. Na dodatek jej siatkarki miały świetnie nastawione celowniki w ataku.

Korea Południowa odniosła przełomowe zwycięstwo po ośmiu kolejkach, w których zdobyła punkt z możliwych 24. W konfrontacji z Serbkami zwietrzyła szansę na poprawienie swojej sytuacji i wygrała 3:1. Korea zdystansowała przeciwniczki przede wszystkim atakiem, a na dodatek zdobyła więcej punktów po ich błędach. W tabeli powiększyła przewagę nad ostatnią Tajlandią do czterech punktów.