Liga Narodów. Chinki na fali. Fatalny wynik Tajek. Mecz na szczycie dla USA

Nie brakowało emocji podczas poniedziałkowych starć w Lidze Narodów kobiet. Pewne zwycięstwa zanotowały Chinki i Brazylijki, które nie dały szans przeciwniczkom. W meczu na szczycie Amerykanki okazały się lepsze od Turcji.

Arkadiusz Dudziak
radość reprezentantek USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość reprezentantek USA
W pierwszym meczu popołudniowej sesji w Lidze Narodów Chinki nie miały żadnego problemu z ograniem Włoszek. Zawodniczki z Państwa Środka w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom przekroczyć bariery dwudziestu punktów. Kolejny świetny występ zanotowała Yingying Li, która zdobyła aż 19 "oczek". To czwarte zwycięstwo Chinek z rzędu.

Wiele emocji dostarczyło starcie drużyn z dołu tabeli. Reprezentantki Korei Południowej zawzięcie walczyły z Kanadyjkami. O zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepsze okazały się siatkarki z Azji (21:19). Do zwycięstwa poprowadziła je Jeongah Park, która wywalczyła 24 punkty. Z kolei po drugiej stronie siatki tyle samo "oczek" zanotowała Kiera van Ryk, która w poprzednim sezonie broniła barw Developresu SkyRes Rzeszów.

Z kolei zawodniczki Canarinhos zdeklasowały Tajki. Reprezentacja Brazylii pozwoliła w trzech setach zdobyć rywalkom zaledwie 35 punktów. To już jedenasta porażka zawodniczek z Azji. Z kolei Brazylijki dzięki tej wygranej są już blisko awansu do Final Four rozgrywek.

Prawdziwym hitem było starcie Amerykanek z Turczynkami. Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych wygrały pierwszego seta, lecz kolejny padł łupem podopiecznych Giovanniego Guidettiego. Siatkarki z USA zdominowały jednak kolejne partie i po 12 kolejkach wciąż mają na koncie komplet punktów. Dla zwycięskiej drużyny 19 "oczek" wywalczyła Jordan Thompson.