Liga Narodów: istotne wyniki w walce o czwórkę. Turcja odpiera ataki

Turcja pozostaje na miejscu premiowanym awansem do etapu finałowego Ligi Narodów po wygranej 3:0 z Holandią. Jeszcze naciska na nią reprezentacja Chin, która przedłużyła zwycięską serię w meczu z Rosją.

reprezentacja Turcji Materiały prasowe / Materiały prasowe/volleyballworld.com / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji
Turcja jest na trzecim miejscu w tabeli, a w bliskiej perspektywie ma konfrontację z najgorszą w rozgrywkach Koreą Południową. Sobotni mecz będzie dla niej o wejście do etapu finałowego Ligi Narodów. W piątek drużyna znad Bosforu zwyciężyła 3:0 z Holandią. Najtrudniej o złamanie Pomarańczowych było w pierwszym secie, który zakończył się krótką walką na przewagi. Turczynki nabrały pewności siebie i w pozostałych rundach były o kilka kroków przed przeciwniczkami.

Chinki pokonały pięciu przeciwników z rzędu. Dłuższą od nich serią wygranych może pochwalić się tylko dominująca w całych rozgrywkach reprezentacja USA. W wygranym 3:0 meczu problem z wypunktowaniem Rosjanek był tylko w drugim secie. Pozostałe przebiegały z wyraźnym wskazaniem na Azjatki, które odrobinę niespodziewanie okazały się lepsze 11:2 w bloku. Dysponowały również większą siłą uderzeniową w ataku.

W trzech setach ze swoim przeciwnikiem rozprawiły się również Włoszki. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego poprawiły sobie samopoczucie po czterech kolejnych porażkach i wyprzedziły w dolnej połowie tabeli pokonane zawodniczki z Ameryki Północnej.