Liga Narodów. Rywale odwrócili losy spotkania. Zobacz skrót meczu Francja - Polska

Reprezentanci Polski prowadzili już 2:1, aby ostatecznie przegrać z Francją 2:3 w meczu kończącym rundę zasadniczą Ligi Narodów. Zobacz, jak "Trójkolorowi" odwrócili losy spotkania.

Mateusz Kozanecki
Wilfredo Leon podczas ataku YouTube / VNL / Wilfredo Leon podczas ataku
Biało-Czerwoni przystępowali do tego meczu pewni awansu do półfinału siatkarskiej Ligi Narodów. Mimo to podopieczni trenera Vitala Heynena liczyli na to, że uda im się przedłużyć zwycięską passę.

Wiele wskazywało na to, że tak właśnie się stanie. Przy stanie 2:1 do głosu zaczęli jednak dochodzić Francuzi, którzy następnie doprowadzili do tie-breaka.

W decydującym secie Polacy próbowali gonić rywali, momentami im się to udawało, ale byli bezradni w starciu z Earvinem Ngapethem. W ostatniej akcji przeciwnicy zdołali wybronić akcję Wilfredo Leona i wyprowadzili skuteczną kontrę.

Zawodnicy Vitala Heynena zagrali niezłe spotkanie, ale w końcówce zaczynało im brakować energii. Problemy pojawiły się także na zagrywce. Teraz czekają ich dwa dni przerwy, po których przystąpią do półfinału.