Moim zawodnikom zabrakło przede wszystkim wiary - komentarze po spotkaniu Polska B - Serbia

- Życzę tym młodym chłopakom, żebyśmy się spotkali za kilka lat na europejskich parkietach - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej kapitan kary Serbii, Andrija Gerić. Oby była to dobra wróżba, gdyż na razie podopieczni Grzegorza Wagnera są dużo słabsi od potężnych Serbów, czego efektem można nazwać sobotnią porażkę 0:3.

Joanna Seliga

Andrija Gerić (kapitan reprezentacji Serbii): - Na początku zagraliśmy nerwowo i trochę nas to sparaliżowało, lecz potem było już znacznie lepiej i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Życzę tym młodym chłopakom, żebyśmy się spotkali za kilka lat na europejskich parkietach.

Maciej Pawliński (kapitan reprezentacji Polski B): - Zagraliśmy spokojniej niż z Włochami, ale w tym meczu również przytrafiło nam się sporo błędów własnych. W niedzielę zagramy o piąte miejsce i mam nadzieję, że wygramy pierwszego seta w turnieju, a może i cały mecz.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): - Nasz przeciwnik ma niezwykle młody skład. Zagraliśmy bardzo dobrze w zagrywce i ataku, co zaowocowało wygraną w trzech partiach. Cieszy szczególnie skuteczność w ofensywie, której brakowało nam w meczu z Włochami.

Grzegorz Wagner (trener reprezentacji Polski B): - Pierwszy set nie był najgorszy w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrze, dopóki Ivan Milijković się nie zdenerwował. Później już było gorzej. Ten mecz był zupełnie inny niż z Włochami. Moim zawodnikom zabrakło przede wszystkim wiary. Tym razem się nie udało - musimy jak najszybciej zapomnieć o dwóch porażkach i w meczu o piąte miejsce zaprezentować się jak najlepiej.