ME siatkarek. "Na Turcję takie granie nie wystarczy". Komentarze po wygranej Polek z Ukrainkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek

Po trudnym początku meczu Polki pokonały Ukrainki 3:1 w 1/8 finału mistrzostw Europy. Nasza reprezentacja odżyła dopiero po zmianach. Zobacz komentarze na Twitterze po tym spotkaniu.

Polki były faworytkami przed spotkaniem z Ukrainą. W pierwszym secie jednak to Ukrainki wyglądały zdecydowanie lepiej. Magdalena Stysiak po raz kolejny została wyłączona z ataku. Nasze rywalki punktowały świetnie w każdym aspekcie gry, a pierwszą partię zakończyły efektownym blokiem.

Dziennikarz Onetu, Maciej Trąbski napisał na Twitterze, że rywalki zabawiły się z polskimi siatkarkami w pierwszej partii.

Polki zaczęły prezentować się lepiej po zmianach, których dokonał selekcjoner Jacek Nawrocki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Martyna Czyrniańska. Bardzo dobrze zagrała także Malwina Smarzek. Obie panie zdobyły wiele punktów z ataku.

Warto po spotkaniu z Ukrainą zwrócić uwagę na pewną ciekawostkę.

Teraz przed reprezentacją Polski spotkanie z Turcją. Aktualne wicemistrzynie Europy są zdecydowanymi faworytkami przed tym pojedynkiem. Krzysztof Sędzicki, dziennikarz WP SportoweFakty podkreślił, że w meczu z Turczynkami trzeba zagrać zdecydowanie lepiej niż z Ukrainą.

Głos przed spotkaniem z Turcją zabrał także Radosław Kępys, dziennikarz portalu Igrzyska24.pl.

Mecz z Turcją odbędzie się we wtorek. Komentator Polsatu Sport poinformował wstępnie, o której godzinie odbędzie się ćwierćfinał z udziałem Polek.

Czytaj także: ME siatkarek. Czeszki urwały Turczynkom jednego seta. W pozostałych nie istniały Czy tym wpisem Vital Heynen właśnie pożegnał się z kadrą Polski?!