Mistrzostwa Europy siatkarek. Rewelacja turnieju została zatrzymana

Reprezentacja Holandii awansowała jako pierwsza do półfinału mistrzostw Europy siatkarek. Pomarańczowe po raz drugi w turnieju zwyciężyły 3:0 ze Szwedkami.

reprezentacja Holandii przed meczem ze Szwecją Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii przed meczem ze Szwecją
Szwecja żegna się z turniejem z podniesioną głową. Co prawda w jej bilansie tylko trzy zwycięstwa towarzyszą czterem porażkom, ale wygrana w poprzedniej rundzie z Bułgarią była jedną z najgłośniejszych niespodzianek mistrzostw Europy. Gospodynie zmobilizowały doświadczone siatkarki, były najlepsze w grupie i miały wysokie ambicje, a jednak zostały pokonane 2:3 przez drużynę ze Skandynawii.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale strefa medalowa pozostała poza możliwościami Szwedek. We wtorek po raz drugi w trwających mistrzostwach spotkały się z Holandią i ponownie przegrały 0:3. Pierwsza partia była wyrównana i zanosiło się w niej na niespodziankę, jednak to Pomarańczowe zdobyły w niej decydujący punkt na 27:25. Drużyna z Beneluksu poszła za ciosem i drugiego seta wygrała zdecydowanie 25:16.

Isabelle Haak, Alexandra Lazić i pozostałe reprezentantki Szwecji miały ostatnią szansę na zmianę sytuacji w meczu. W trzecim secie wyszły na prowadzenie 16:15, ale to było praktycznie ich ostatnie słowo w ćwierćfinale. Holandia przyspieszyła i wynikiem 25:19 potwierdziła, komu należy się awans. Stanie ona przez szansą wywalczenia medali po raz siódmy w historii występów w mistrzostwach Europy.

Szwecja - Holandia 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)

Czy Holandia awansuje do finału mistrzostw Europy siatkarek?