Mistrzostwa Europy siatkarzy. Efektowne serie Włochów. Pokazali rywalom miejsce w szeregu

Reprezentacja Włoch popisała się pięknymi seriami w pierwszym i w drugim secie. Po nich pozostało kontrolować sytuację na boisku. Jej pojedynek z Białorusią zakończył się wynikiem 3:0.

siatkarze reprezentacji Włoch Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
Dla Włochów pierwszy mecz był gładkim przywitaniem z mistrzostwami Europy. Od pierwszych piłek radzili sobie z zespołem, którego największym osiągnięciem w kontynentalnym czempionacie było 15. miejsce, zajęte w 2013 roku. Później uczestniczył w nim jeszcze dwukrotnie, ale był dostarczycielem punktów.

Białoruś prowadziła w pierwszym secie 4:3, ale po kilku minutach serii Italii było już 12:4 dla niej. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego zdobyła dziewięć punktów z rzędu, a jej zdezorientowany przeciwnik przyjmował kolejne ciosy. Skończyło się wynikiem 25:18 i była to paradoksalnie najbardziej wyrównana partia.

Druga runda i kolejna piękna seria Włochów. Tym razem od stanu 0:2 do 11:2. Na dłuższą i ostatnią przerwę w meczu zeszli spokojni po zdobyciu punktu na 25:12. Pozostało dokończyć to jednostronne spotkanie pozbawione historii. W trzecim secie było 25:15, mimo kilku minut dekoncentracji faworyta.

Reprezentacja Włoch znalazła się na pierwszym miejscu w grupie, w której jest mocnym kandydatem do zwycięstwa. Jej najgroźniejszym przeciwnikiem powinna być Słowenia. Poprzeczka powinna być zawieszona wyżej niż w piątek również w meczach z Bułgarią i Czechami. Stawkę uzupełnia Czarnogóra.

Włochy - Białoruś 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)