ME 2021 siatkarzy. Tak wygląda tabela po meczu Grecja - Polska

Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo podczas Mistrzostw Europy 2021. Vital Heynen do gry częściowo oddelegował drugi skład. Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:1, dopisując kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

Dominika Pawlik
Piotr Nowakowski i Łukasz Kaczmarek blokują atak Greka PAP / Łukasz Gągulski / Piotr Nowakowski i Łukasz Kaczmarek blokują atak Greka

Po morderczym pięciosetowym boju w sobotę, polskim siatkarzom nie było łatwo kolejnego dnia, kiedy musieli mierzyć się z Grecją. Choć na boisku byli zawodnicy, którzy mniej do tej pory występowali, to nie była wygrana, która łatwo by przyszła naszej drużynie. Ostatecznie Grecy wyszarpali jednego seta, ale Biało-Czerwoni wygrali 3:1.

Dzięki tej wygranej wskoczyli na pozycję lidera w grupie A. W niedzielę swój mecz wygrali Ukraińcy, po tie-breaku zwyciężając z Portugalią. Dzięki temu zajmują trzecie miejsce, bo był to ich drugi triumf w Krakowie.

W poniedziałek o godz. 20:30 zespół Vitala Heynena zagra z Belgią. Wtorek będzie przerwą od meczów dla polskiej ekipy. Kolejnego dnia, na zakończenie zmagań przeciwnikiem będzie Ukraina. Z grupy wyjdą cztery najlepsze zespoły.