Już tylko jeden zespół bez porażki w TAURON 1. Lidze

Po 6. kolejce TAURON 1. Ligi mężczyzn już tylko jedna drużyna może pochwalić się statusem niepokonanej. Przerwana została wspaniała passa KPS Siedlce.

Anna Bagińska
BKS Visła Bydgoszcz Materiały prasowe / TAURON 1. liga / Na zdjęciu: BKS Visła Bydgoszcz
Coraz ciekawiej robi się na zapleczu PlusLigi. Po ostatniej kolejce jest już tylko jedna niepokonana drużyna. Swojej pierwszej porażki w sezonie doznało KPS Siedlce. MKS Będzin przerwało wspaniałą passę siedlczan i na własnym boisku pokonało ekipę z województwa mazowieckiego 3:1.

W tej chwili jedyną drużyną 1 ligi, która jeszcze nie zaznała smaku porażki, jest Visła Bydgoszcz. Jednak w piątek niewiele brakowało, by bydgoszczanie stracili pierwszy mecz w sezonie. Przegrywali już 1:2 z Chemeko-System Gwardią Wrocław. Zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, który dla nich okazał się zwycięski.

W minionej kolejce zresztą jeszcze trzy inne mecze kończyły się w pięciu setach. W Warszawie legioniści ulegli SPS Chrobry Głogów. Dla wojskowych to było już trzecie spotkanie przegrane w tie-breaku. Z kolei pierwsze zwycięstwo w swojej hali, a drugie w sezonie odniosła Olimpia Sulęcin. Podopieczni Łukasza Chajca okazali się lepsi od AZS AGH Kraków. Spod przysłowiowego topora uciekli gracze Norwida. Przegrywali 0:2 z SMS PZPS Spała, a w trzeciej partii młodzi siatkarze doprowadzili do końcówki, która skończyła się grą na przewagi. Częstochowianie okazali się lepsi w tej wojnie nerwów i wygrali potem kolejne dwa sety.

Po zeszłotygodniowym imponującym zwycięstwie nad MKS-em Będzin, siatkarze Avii Świdnik nie poszli za ciosem. W starciu z BBTS-em Bielsko-Biała okazali się dość bezradni i przegrali 0:3. Również bez punktów musieli się obejść siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy ulegli na wyjeździe Krispolowi Września. W starciu drużyn z dołu tabeli KKS Mickiewicz Kluczbork okazał się lepszy w trzech setach od ZAKSY Strzelce Opolskie. I to właśnie ZAKSA zamyka klasyfikację pierwszoligowców.

Wyniki 6. kolejki TAURON 1. Ligi:
APP Krispol Września - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 25:22, 34:36, 25:21)
Legia Warszawa - SPS Chrobry Głogów 2:3 (21:25, 25:15, 20:25, 25:23, 10:15)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2 (25:22, 17:25, 22:25, 25:23, 15:12)
Olimpia Sulęcin - AZS AGH Kraków 3:2 (20:25, 25:27, 25:23, 25:19, 15:13)
BBTS Bielsko-Biała - Polski Cukier AVIA Świdnik 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)
SMS PZPS Spała - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (25:22, 25:21, 25:27, 21:25, 11:15)
KKS Mickiewicz Kluczbork - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)
MKS Będzin - KPS Siedlce 3:1 (25:17, 23:25, 25:22, 25:20)