Bezsilna Asseco Resovia Rzeszów. "Mamy większy potencjał, a nie potrafimy go wykorzystać"

Asseco Resovia znów musiała przełknąć gorycz porażki. W niedzielę rzeszowianie ulegli Treflowi Gdańsk 0:3. - Mam nadzieję, że w końcu się przełamiemy i zaczniemy prezentować siatkówkę na jaką nas stać - podkreślał atakujący Jakub Bucki.

Katarzyna Smelik
Jakub Bucki WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jakub Bucki
Asseco Resovia nie zdołała przełamać swoich słabości i przegrała przed własną publicznością za trzy punkty, notując szóstą porażkę w tym sezonie. Z dorobkiem trzynastu "oczek", Pasy plasują się na ósmej pozycji w tabeli. Styl gry rzeszowian pozostawia przy tym wiele do życzenia.

- Na pewno nie zagrywaliśmy w tym meczu dobrze. Ani mocno, ani taktycznie i myślę, że tutaj całe nasze problemy się zaczęły. Trudno mi powiedzieć z czego to wynika, bo jest to kolejny mecz, w którym gramy nie najlepiej zagrywką. W tym pojedynku graliśmy po prostu słabo, we wcześniejszych może troszkę lepiej, ale to też jest za mało. Mamy większy potencjał, a nie potrafimy go wykorzystać - zaznaczył tuż po przegranym spotkaniu Jakub Bucki.

Od początku podopieczni Alberto Giulianiego nagminnie popełniali błędy. Na przestrzeni całego pierwszego seta dopuścili się ich aż 11. W kolejnych partiach nie było widać znaczącej poprawy. - Myślę, że oba zespoły zaczęły nerwowo, dlatego że Trefl również gra poniżej oczekiwań. My na razie też. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak gramy i mam nadzieję, że w końcu się przełamiemy i zaczniemy prezentować siatkówkę na jaką nas stać - przyznał atakujący.

Szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu starał się rotować składem, jednak te zmiany na niewiele się zdały. Jakub Bucki na boisku meldował się w każdym secie i na konto Pasów zdołał zapisać zaledwie cztery "oczka". - Na razie te zmiany są bezbarwne i nie szukam jakiegoś usprawiedliwienia. Muszę robić lepiej swoją robotę i tyle - zakończył zawodnik Asseco Resovii.

Następne spotkanie rzeszowianie rozegrają w niedzielę, 12 grudnia. Ekipa znad Wisłoka zmierzy się wówczas na wyjeździe z drużyną MKS Ślepsk Malow Suwałki.