Jan Nowakowski niczym ściana nie do przejścia. Punkty, bloki, asy 10. kolejki PlusLigi

Kolejna kolejka PlusLigi za nami i wyjątkowo nie było w niej żadnego tie-breaka. Pod względem statystycznym wyróżnili się przede wszystkim gracze LUK Lublin. Jan Nowakowski był nie do przejścia niczym ściana dla drużyny z Radomia.

Dawid Franek
Dawid Franek
siatkarze LUK Lublin WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze LUK Lublin
W zestawieniu najlepiej punktujących na pierwszym miejscu znalazł się Wojciech Ferens, reprezentujący Cuprum Lubin. Ferens w meczu przeciwko Stali Nysa zdobył 25 punktów. Spisywał się znakomicie w każdym aspekcie gry, począwszy od przyjęcia, a zakończywszy na ataku. Dla przyjmującego Cuprum ten sezon jak na razie układa się bardzo dobrze.

Dalej w klasyfikacji plasują się Facundo Conte oraz Jan Hadrava. Pierwszy z wymienionych zawodników mimo świetnej gry nie mógł być do końca zadowolony. Aluron CMC Warta Zawiercie przegrał bowiem z Projektem Warszawa. W zupełnie innym nastroju jest Jan Hadrava. Jastrzębski Węgiel w trzech setach uporał się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Najlepiej punktujący:
- Wojciech Ferens (Cuprum Lubin) - 25 punktów
- Facundo Conte (Aluron CMC Warta Zawiercie) - 22 punkty
- Jan Hadrava (Jastrzębski Węgiel) - 21 punktów

Wśród blokujących dwa pierwsze miejsca zajmują gracze LUK Lublin - Jan Nowakowski oraz Bartosz Filipiak. Imponował szczególnie Nowakowski, który zapisał przy swoim nazwisku aż 9 bloków. To naprawdę kapitalny wynik. Środkowy beniaminka PlusLigi poprowadził zespół do kolejnej wygranej. LUK wygrał bowiem 3:1 z Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

Najlepiej blokujący:
- Jan Nowakowski (LUK Lublin) - 9 bloków
- Bartosz Filipiak (LUK Lublin) - 5 bloków
- Wojciech Ferens (Cuprum Lubin), Angel Trinidad (Projekt Warszawa), Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów) – 4 bloki

W zestawieniu zagrywających można znaleźć sporo nazwisk. Jest to spowodowane faktem, że żaden z zawodników nie wybił się mocno względem zagrywki. Ostatecznie najwięcej asów na swoim koncie zanotował Aleksandar Atanasijević. Serb zdobył cztery punkty w polu zagrywki. Tuż za nim znaleźli się Grzegorz Pająk z LUK Lublin oraz Bartłomiej Bołądź reprezentujący MKS Ślepsk Malow Suwałki (3 asy). Później w zestawieniu mamy sporą grupę siatkarzy z dwoma asami na koncie.

Najlepiej zagrywający:
- Aleksandar Atanasijević  (PGE Skra Bełchatów) - 4 asy
- Grzegorz Pająk (LUK Lublin), Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk Malow Suwałki) - 3 asy
- Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jan Hadrava, Trevor Clevenot (obaj Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kwolek, Igor Grobelny (obaj Projekt Warszawa), Miguel Tavares Rodrigues (Aluron CMC Warta Zawiercie), Wojciech Ferens, Marcin Waliński, Remigiusz Kapica (Wszyscy Cuprum Lubin), Wassim Ben Tara (Stal Nysa), Paweł Rusin (Cerrad Enea Czarni Radom) - 2 asy

Czytaj także:
Polak nie do przejścia na siatce! Świetna kolejka w wykonaniu Biało-Czerwonych
Siatkarze Projektu Warszawa mistrzami długich dystansów. Ogromny niedosyt w ekipie gości!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zaręczyny w przerwie meczu? To się nigdy nie znudzi
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×