Horror we włoskim półfinale. Poznaliśmy finalistów Klubowych Mistrzostw Świata

Włoski półfinał Klubowych Mistrzostw Świata przyniósł sporą dawkę emocji. Dopiero po grze na przewagi w tie-breaku poznaliśmy pierwszego finalistę. Stawkę uzupełnił niepokonany dotychczas zespół z Brazylii, który zaliczył małą wpadkę w trzecim secie.

Jakub Fordon
siatkarze Cucine Lube Civitanova WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova
W półfinałowych starciach Klubowych Mistrzostw Świata mierzyły się ze sobą drużyny z Włoch oraz Brazylii. Cucine Lube Civitanova trafiła na Itas Trentino, z którym powinna spotkać się w finale. Finalista Ligi Mistrzów przegrał jednak w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie B z Sadą Cruzeiro 0:3, przez co włoskie derby miały miejsce szybciej.

Drugi mecz to starcie dwóch drużyn z Brazylii, Funvic Taubate spotkał się z Sadą Cruzeiro. Obie drużyny miały już okazje mierzyć się ze sobą w lidze, gdzie najlepszy zespół grupy B zwyciężył w trzech setach.

W obu spotkaniach wyraźnym faworytem były niepokonane dotychczas drużyny. Zarówno Cucine Lube Civitanova jak i Sada Cruzeiro nie straciły żadnego seta w fazie grupowej błyszcząc na tle swoich rywali.

Na początek decydującej fazy rozgrywek kibice zobaczyli derby Włoch, w których emocji nie brakowało. Faworyzowana Cucine Lube Civitanova pokonała po zaciętej batalii Itas Trentino 3:2. Finalista Ligi Mistrzów prowadził w meczu już 2:1, ale nie był w stanie postawić kropki nad i. Najlepsza drużyna włoskiej SuperLega wyrównała i po grze na przewagi zakończyła starcie w brazylijskiej Betimie.

Liderem podopiecznych Gianlorenzo Blenginiego był kubański przyjmujący, Marlon Yant Herrera, który zgromadził na swoim koncie 27 punktów. Kroku dotrzymywał mu Alessandro Michieletto, zdobywca 24 "oczek" dla przegranego zespołu.

Na późniejszą godzinę zaplanowano starcie dwóch brazylijskich drużyn, które również potrwało nieco dłużej. Sada Cruzeiro awansowała do finału, ale dopiero po czterech setach uporała się z Funvic Taubate. Faworyt pozwolił rywalom złapać kontakt, ale w kolejnej partii potwierdził swoją wyższość.

Prym w zespole z Cruzeiro wiódł brazylijski atakujący, Wallace De Souza, który zainkasował 18 punktów. O dwa mniej na swoim koncie zapisał kubański przyjmujący drużyny z Brazylii, Miguel Angel Lopez.

W finałowym starciu o Klubowe Mistrzostwo Świata Cucine Lube Civitanova zmierzy się z Sadą Cruzeiro. Wyraźnym faworytem będzie drużyna z Włoch, jednak brazylijska ekipa potrafiła w trzech setach rozprawić się z Itas Trentino, które okazało się minimalnie gorsze w półfinale od najlepszego zespołu SuperLega.