Dobry mecz Leona nie pomógł. Drużyna z Perugii przegrywa w hicie

Sir Safety Conad Perugia z drugą porażką w sezonie! Podopieczni Nikoli Grbicia w hicie przegrali z Itas Trentino. Drużyna z Umbrii pozostała jednak liderem serie A.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / SerieA / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Koronawirus cały czas sprawia ogromne problemy w Serie A. Ci, którzy są zdrowi albo rozgrywają mecze awansem albo odrabiają zaległe spotkania. W niedzielę zostały rozegrane trzy mecze w lidze.

Absolutnym hitem było starcie Itas Trentino z Sir Safety Conad Perugia. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań kibiców. Pierwszego seta zapisali na swoim koncie zawodnicy z Trydentu, ale goście nie pozostawali dłużni i wygrali drugą partię. Gospodarze wyszli po zaciętej walce na prowadzenie 2:1.

Wydawało się, że Trento zapisze na swoim koncie trzy punkty, bowiem w czwartej odsłonie prowadzili już 19:14. Drużyna z Perugii rzuciła się jednak do walki i z pomocą m.in. Wilfredo Leona doprowadziła do tie-breaka. Tam już jednak lepiej zaprezentowali się gospodarze.

Polski przyjmujący był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania, bowiem zapisał na swoim koncie 28 "oczek". Po drugiej stronie siatki 20 punktów wywalczył Matej Kazijski. Gospodarze zagrali lepiej w bloku, popełnili mniej błędów i w kluczowych momentach prezentowali się skuteczniej w ofensywie.

Z kolei Gas Sales Bluenergy Piacenza pokonała w trzech setach Vero Volley Monza, ale nie było to jednostronne widowisko. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 34:32! Najskuteczniejszymi zawodnikami po stronie zwycięskiej drużyny byli Adis Lagumdzija i Francesco Recine, którzy zdobyli po 13 "oczek".

W zaległym meczu 13. kolejki Allianz Milano pokonał na wyjeździe Gioiella Prismę Taranto 3:2.

Wyniki:

Itas Trentino - Sir Safety Conad Perugia 3:2 (25:21, 21:25, 26:24, 22:25, 15:11)

LPR Piacenza - Vero Volley Monza 3:0 (25:23, 25:17, 34:32)

Revivre Milano - Gioiella Prisma Taranto 2:3 (29:27, 22:25, 16:25, 25:21, 10:15)