KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rozgrzewka przed mistrzostwami Europy

Gdzie jak gdzie, ale to właśnie podczas towarzyskich turniejów szkoleniowcy mogą eksperymentować do woli. Z tej możliwości nie omieszkali skorzystać również trenerzy ekip, którym w zbliżającym sezonie przyświecać będą najwyższe cele w swoich grupach rozgrywkowych.

Michał Podlewski
Michał Podlewski

Aż 27 setów na naprawdę niezłym poziomie mogli obejrzeć w pierwszym dniu radomskiego turnieju fani, którzy dość licznie odwiedzali halę miejscowej Politechniki. Jak na razie bez konkurencyjne okazują się radomianki oraz team pierwszoligowej Jedynki Aleksandrów Łódzki. Przedstawicielki tych właśnie zespołów mogą pochwalić się mianem niepokonanych.

O ile wygrana nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Szóstką Biłgoraj w grupie A zespołu reprezentującego region łódzki nie była niespodzianką, o tyle odprawienie przez dziewczęta pełniące funkcje gospodarzy Legionovii Legionowo, AZS-u Częstochowa i PLKS-u Pszyna za takową już zostało nazwane. Co jednak ciekawe, pomimo zwycięstw, opiekunowie akademickiego zespołu Aleksander Klimczyk oraz Krzysztof Białczak nie tryskali dobrym humorem. - Bo dziewczyny nie grają tak na prawdę tego wszystkiego, co potrafią - denerwuje się trener Klimczyk. Nie zmienia to jednak faktu, że radziły sobie na tyle skutecznie, żeby awansować do półfinału imprezy.

Po przejrzeniu szeregów poszczególnych ekip okazało się, że to właśnie w radomskim teamie w przerwie letniej zaszło najwięcej zmian. Nie można więc pozostawić bez komentarza postawy Iwony Lachowskiej, Emilii Sekutowskiej, Magdaleny Cieplak, Phatty Arbuckle czy dopiero rozpoczynającej współpracę z AZS-em Joanny Walczak. Każda z tych zawodniczek wnosi coś nowego do zespołu. Swoje dorzucają także dotychczas podstawowe zawodniczki Katarzyna Nadziałek, Patrycja Kucharska czy libero Katarzyna Pluskota. A nie można zapominać, że kolejne siatkarki czekają na swoją szansę na ławce rezerwowych. W Radomiu powstała tym samym ekipa kompilująca w sobie doświadczenie z młodością. Jak na razie te dwa elementy kompilują się tworząc wybuchową mieszankę.

Wydaje się więc, że nie tylko finałowe pojedynki radomskiego turnieju, ale zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki ligowe będą dostarczały nie lada emocji.

Wyniki grupy A: Jedynka Aleksandrów Łódzki - Szóstka Biłgoraj 2:1, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Szóstka Biłgoraj 3:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jedynka Aleksandrów Łódzki 1:2.

Wyniki grupy B: AZS Częstochowa - AZS Politechnika Radomska 1:2, PLKS Pszczyna - Legionovia Legionowo 2:1, Legionovia Legionowo - AZS Politechnika Radomska 1:2, AZS Częstochowa - PLKS Pszczyna 1:2, AZS Częstochowa - Legionovia Legionowo 0:3, PLKS Pszczyna - AZS Politechnika Radomska 1:2.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×