Znamy pierwszego finalistę Tauron 1. ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Zdjęcie z meczu Chemeko-System Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała

Zapadły kolejne rozstrzygnięcia w Tauron 1. lidze. Wiemy kto zajął 5. i 7. miejsce. Poznaliśmy też pierwszego finalistę.

Rywalizacja półfinałowa w parze BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Proline Bydgoszcz zakończyła się wprawdzie w dwóch meczach, ale były niezwykle zacięte. Obydwa rozstrzygnęły się dopiero w pięciu setach. W ekipie z Podbeskidzia najbardziej wyróżnił się Jake Hanes, który był najlepiej punktującym graczem. Zdobył odpowiednio 31 i 29 punktów, zachowując przy tym ponad 50 proc. skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki siła ofensywy było nieco bardziej równomiernie rozłożona.

Bielszczanie jeszcze nie wiedzą, z kim zmierzą się w finale Tauron 1. ligi. W drugiej parze nie mamy jeszcze bowiem rozstrzygniętej rywalizacji. Pierwsze spotkanie niespodziewanie wygrała na wyjeździe Avia Świdnik, po zaciętym pięciosetowym boju. Jednak na własnym boisku podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie zaprezentowali się tak dobrze, jak w poprzednich meczach fazy play-off. Z emocjami lepiej poradzili sobie goście, którzy wygrali 3:1 i nadal pozostają w grze o finał. Decydujące, trzecie spotkanie zostanie rozegrane w najbliższy piątek.

Rozstrzygnięta jest już natomiast kwestia dalszych miejsc w klasyfikacji. KPS Siedlce bez większych problemów pokonał dwukrotnie Chemeko-System Gwardię Wrocław i sezon kończy na piątym miejscu. W walce o 7. lokatę Wojskowi przegrali pierwszy mecz z Krispolem Września. W drugim starciu siatkarze Legii Warszawa odwrócili losy rywalizacji. Najpierw pewnie wygrali 3:0, a w złotym secie wyrwali wygraną 19:17. Siódme miejsce na koniec rozgrywek to dla beniaminka bardzo dobry wynik.

Wyniki półfinałów Tauron 1. ligi: BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (27:25, 25:18, 25:27, 19:25, 19:17) BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (21:25, 22:25, 25:17, 25:19, 11:15) MKS Będzin - Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 20:25, 9:15) Polski Cukier Avia Świdnik - MKS Będzin 1:3 (18:25, 25:19, 19:25, 23:25)

Dwumecz o 5. miejsce: KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) Chemeko-System Gwardia Wrocław - KPS Siedlce 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 17:25)

Dwumecz o 7. miejsce: Legia Warszawa - Krispol Września 2:3 (22:25, 23:25, 25:19, 25:23, 9:15) Krispol Września - Legia Warszawa 0:3 (15:25, 21:25, 22:25) złoty set: 17:19

Która drużyna zostanie drugim finalistą Tauron 1. ligi?