Serie A. Pokaz siły Imoco Volley Conegliano. Świetny występ Joanny Wołosz!

Siatkarki Daniele Santarelliego w trzecim meczu finałowym Serie A zagrały jak przystało na wielkie faworytki. W drugiej partii nie pozwoliły Vero Volley Monza dojść do głosu i zwyciężyły w trzech setach. Tym samym od Scudetto dzieli je jedna wygrana.

Piotr Woźniak
Zawodniczki Prosecco Doc Imoco Volley Conegliano Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Zawodniczki Prosecco Doc Imoco Volley Conegliano
Po dwóch zaciętych spotkaniach, których losy rozstrzygały się w tie-breaku, w Conegliano spodziewano się zaciętego starcia. I w pierwszym secie rzeczywiście kibice otrzymali widowisko godne finałów Serie A. Siłę Paoli Egonu starały się równoważyć Lise van Hecke, Jordan Larson i młoda Anna Davyskiba. Końcówka należała jednak do Amerykanki, Kathryn Plummer, która zrobiła "różnicę" i przypieczętowała zwycięstwo gospodyń w pierwszej partii.

Zespół Vero Volley Monza nie potrafił pozbierać się po tej porażce. Na zagrywce szalała Joanna Wołosz i jej ekipa błyskawicznie przejęła kontrolę nad losami kolejnej odsłony meczu (16:8). Marco Gasparini starał się wstrząsnąć drużyną, ale było na to już za późno. Wejścia Alessi Gennari i Magdaleny Stysiak były już raczej przygotowaniem gruntu przed setem numer trzy.

Ten do pewnego momentu był wyrównany (16:15). Joanna Wołosz w odpowiednim momencie uruchomiła jednak De Kruijf i Folie, a z taką siłą rażenia rywalki sobie nie poradziły. Po autowym ataku Stysiak trener Gasparini poprosił jeszcze o challenge, ale jak się okazało, była to ostatnia akcja tego spotkania. MVP meczu została wybrana Joanna Wołosz.

Imoco Volley Conegliano - Vero Volley Monza 3:0 (25:23, 25:12, 25:22)

Stan rywalizacji finałowej: 2:1 dla Imoco Volley Conegliano