W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)
Rozgrywająca mistrzyń Polski ma za sobą bardzo udany rok. Najpierw poprowadziła swój zespół do obrony tytułu, a w kolejnym sezonie nie obniżyła lotów. Za grę w pierwszej rundzie aktualnych rozgrywek zebrała wiele pochwał. Doceniona została przede wszystkim przez trenera reprezentacji, który powołał ją do składu na eliminacje mistrzostw świata. Niewykluczone, że Bełcik będzie podstawową zawodniczką kadry. Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!
Atakująca: Helena Horka (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
W perspektywie całego roku kalendarzowego najrówniej grająca siatkarka na pozycji atakującej. Motor napędowy drużyny z południa Polski. Doświadczona Czeszka to zdecydowanie najlepiej punktująca zawodniczka całej ligi. Trudno wyobrazić sobie zespół z Bielska-Białej bez niej. Co prawda bielszczanki w ostatnim roku nie mogą pochwalić się żadnym spektakularnym sukcesem, jednak z pewnością trudno o to winić reprezentantkę Czech.
Przyjmująca: Anna Werblińska (Polski Cukier Muszynianka/Chemik Police)
Jeśli tylko kontuzje nie przeszkadzają byłej siatkarce Aluprofu i Muszynianki, to ta pokazuje swoje nieprzeciętne możliwości. Bardzo szybko zaaklimatyzowała się w kolejnym klubie i w Policach stanowi o sile beniaminka ekstraklasy. Należy również pamiętać o udanych występach w Muszynie, których efektem było zdobycie Pucharu CEV w poprzednim sezonie. Kolejna siatkarka, z którą ogromne nadzieje wiąże również szkoleniowiec reprezentacji.
Przyjmująca: Charlotte Leys (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza/Atom Trefl Sopot)
Do Polski trafiła jako młoda, perspektywiczna zawodniczka. Przez lata gry w Orlen Lidze wyrobiła sobie renomę i zdobywa kolejne trofea. Najpierw jako podstawowa siatkarka Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, a obecnie jako jedna z najważniejszych postaci mistrza kraju z Sopotu. Od zawsze solidna zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Rywalki potrafi postraszyć także w polu serwisowym.
Środkowa: Julia Szeluchina (Atom Trefl Sopot)
Rok 2013 zdecydowanie należał do środkowej z Trójmiasta, która bardzo wydatnie przyczyniła się do obrony mistrzowskiego tytułu przez Atomówki, a także nie ma sobie równych w aktualnych zmaganiach. Siatkarka może pochwalić się najlepszą średnią bloków na set w całej lidze. Trudno wyobrazić sobie zespół z Sopotu bez tej zawodniczki.
Środkowa: Makare Wilson (Impel Wrocław)
Kapitan wrocławskiego Impela wprowadziła wiele spokoju do drużyny. W każdym meczu dorzuca określoną pulę punktów dla swojego zespołu, prezentując równą formę na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Ze średnią 0,9 bloku na set znajduje się w czołówce najlepiej blokujących siatkarek ligi.
Libero: Mariola Zenik (Atom Trefl Sopot)
Siatkarka Atomu Trefla powróciła do znakomitej dyspozycji. Brylowała podczas decydujących meczów w ubiegłym sezonie, a w tegorocznych zmaganiach szybko zdystansowała konkurencję. Zenik odpowiedziała krytykom, którzy stawiali już na niej krzyżyk i w najbliższym czasie powróci także do gry w reprezentacji Polski.
Ławka rezerwowych: Frauke Dirickx (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza/Impel Wrocław), Aleksandra Jagieło (Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS), Sylwia Pycia (Beef Master Budowlani Łódź), Katarzyna Zaroślińska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Agata Sawicka (BKS Aluprof Bielsko-Biała/Chemik Police).
W zestawieniu pod uwagę brane były siatkarki, które przez ostatnie 12 miesięcy występowały w Orlen Lidze - zarówno w drugiej części sezonu 2012/13, jak i pierwszej 13/14.
A jak Waszym zdaniem powinna wyglądać drużyna 2013 roku w Orlen Lidze? Zachęcamy do przedstawiania swoich typów i opinii w komentarzach.