W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)
Siatkarka mistrzyń kraju powetowało sobie reprezentacyjne niepowodzenia w Bielsku-Białej. Spokojnie prowadziła grę swojego zespołu, równomiernie rozłożyła atak pomiędzy swoje koleżanki. Sama również punktowała. Dwukrotnie zaskoczyła siatkarki Aluprofu kiwkami, zaserwowała dwa asy i dołożyła jeden punktowy blok.
Atakująca: Joanna Kaczor (Impel Wrocław)
Świetny mecz atakującej Impelu przeciwko Siódemce SK bank. Siatkarka wywalczyła 16 "oczek" w ciągu zaledwie trzech partii. Niezawodna w kluczowych momentach, choć we Wrocławiu zabrakło wyrównanych i emocjonujących zakończeń poszczególnych setów. Końcówkę drugiej części gry wygrała niemal w pojedynkę i zasłużenie zgarnęła statuetkę dla najlepszej zawodniczki pojedynku. Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!
Środkowa: Makare Wilson (Impel Wrocław)
Kolejna z wrocławianek, która może zapisać sobie duży plus po meczu z Legionovią. Amerykańska kapitan Impela była bardzo skuteczna w ataku (9/11, 83 proc. skuteczności) i bardzo dobrze ustawiała blok (3 punktowe próby). Spokojna i pewna jak w każdym swoim występie.
Środkowa: Rachael Adams (Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza)
O całkiem udanym występie może mówić kolejna z amerykańskich środkowych w Orlen Lidze. Siatkarka dąbrowskiego MKS-u była prawdziwą zaporą nie do przejścia dla muszynianek. Adams wykonała aż 8 punktowych bloków. Do tego dołożyła 5 "oczek" w ataku i jeden zagrywką.
[b]Przyjmująca: Agata Babicz (PGNiG Nafta Piła)
[/b]Najlepiej punktująca z pilskiego zespołu nie ma co prawda powalających statystyk w ataku (40 proc. skuteczności, 10/25), ale zagwarantowała swojemu zespołowi spokój w przyjęciu. Razem w parze z Joanną Kuligowską doskonale radziła sobie z serwisami przeciwniczek. Ostatecznie trzysetowe starcie zakończyła z dorobkiem 12 wywalczonych "oczek" i bardzo dobrymi wynikami w odbiorze.
Przyjmująca: Kimberly Hill (Atom Trefl Sopot)
Podobnie jak w przypadku Agaty Babicz, tak również Kimberly Hill świetnie radziła sobie z przyjęciem. Odbierała aż 29 serwisów, gdzie na resztę zespołu skierowano... 15 zagrywek. Mimo to Amerykanka może pochwalić się świetnymi statystykami na poziomie 79 proc. przyjęcia poprawnego i 62 proc. przyjęcia doskonałego. Do tego dobrze radziła sobie z blokiem bielszczanek i wywalczyła 11 punktów.
Libero: Mariola Zenik (Atom Trefl Sopot)
Kolejna z Atomówek, która szybko odbudowała się po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata. Zenik nie miała wiele pracy w przejęciu, ale wykonała ją perfekcyjnie. Zdecydowanie więcej pracy miała w obronie. Fakt, że Aluprof w żadnym z setów nie przekroczył bariery 20 punktów świadczy o defensywie kierowanej przez libero reprezentacji.